e-Sztuka w Artusie | Obrazy na czas zarazy

Kiedy

02.04.2020
czwartek | godz. 16:30

Gdzie

YouTube Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Tym razem w ramach e-Sztuki w Artusie opowiemy o dziełach związanych z zarazą, które do dziś poruszają wyobraźnię. Będzie więc o Czterech Jeźdźcach Apokalipsy Albrechta Dürera, Piecie Tycjana i o Autoportrecie po epidemii hiszpanki, pędzla Edwarda Muncha. Nie zapomnimy też o najsłynniejszym dziele związanym z zarazą, czyli o słynnej grafice Paulusa Fursta z Norymbergi, przedstawiającej Doktora Schnabla siedemnastowiecznego lekarza z Rzymu, walczącego z zarazą, które to stało się ikoną przedstawiającą czas pandemii.

Co łączy te wszystkie dzieła? Jakie były ich historie? Jak artyści obrazowali temat epidemii? I co wspólnego ma Gary Cooper z jeźdźcami apokalipsy? Na te wszystkie pytania odpowiemy w trakcie naszego krótkiego spotkania on-line.

Wykład tradycyjnie poprowadzi Łukasz Wudarski

 

Jeśli chcielibyście w tym trudnym okresie kwarantanny wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz artystów, którym będziemy starali się pomagać, wystarczy kliknąć w  Toss a coin to Artus & Artists  i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!

Kliknij i przenieś się do artusowego