e-Świat i okolice | Jaka jest prawdziwa Japonia?

Kiedy

17.02.2021
środa | godz. 17:30

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Japonia to kraj niezwykle barwny, który wszystkim kojarzy się z kobietami ubranymi w kimono, kwitnącymi kwiatami wiśni, przepyszną zupą ramen, i sushi, sumo, samurajami i niespotykaną nigdzie indziej nowoczesnością. Czy tak jest naprawdę? Dla każdego kto chce bliżej poznać ten niesamowity kraj, albo planuje w przyszłości podróż do Japonii, mamy coś wyjątkowego!

17 lutego na artusowym fanpage i YouTube o godzinie 18.30 odbędzie się niezwykła prelekcja podróżnicza o Krainie Kwitnących Wiśni. O swoich przygodach opowie Ania Markowska z GlobTroper – Podróże Aktywne – osoba po uszy zakochana w Japonii, która postara się odpowiedzieć na pytanie „Jaka jest prawdziwa Japonia?” ?
Ania podczas swojej pierwszej samotnej wyprawy przemierzyła przez Kraj Kwitnącej Wiśni ponad 6 500 km (a to wszystko ze studenckim budżetem!) i opowie Wam jakie przygody spotkały ją podczas tej wyprawy, na co powinniście się przygotować wyruszając do Japonii oraz ile ma wspólnego z rzeczywistością „europejskie” postrzeganie Kraju Kwitnącej Wiśni.

Do zobaczenia na artusowym Facebooku i YouTube – w czasie transmisji będziecie mogli zadawać pytania, które przekażemy podróżniczce.


Anna Markowska – członkini Klubu Podróżników BIT, 3-krotnie organizowała największy wyścig autostopowy na świecie Auto Stop Race. Studiowała też w Chorwacji, kilka lat pracowała za granicą jako animatorka czasu wolnego oraz prowadziła aktywne wyprawy na krańce świata dla małych grup. Podróże to jej życie, odkąd tylko pamięta. Kiedy wyrusza w świat – ten daleki i bliski – uwielbia uczucie niepewności, które jej towarzyszy, gdy po raz pierwszy stawia stopę na „nieznanej” ziemi. Uwielbia jeździć autostopem, w ten sposób przemierzyła m.in. całe Bałkany. Jej ulubionym regionem świata jest Azja. GlobTroper – Podróże Aktywne jest projektem, który Ania powołała do życia właśnie z miłości do podróży. Chce się dzielić podróżniczą pasją z innymi i zarażać bakcylem do podróżowania. Ania udowadnia, że wyprawy z plecakiem, z dala od all inclusive, ale blisko tego, co nie-zwykłe, są prostsze niż nam się wydaje.

Kliknij i przenieś się do artusowego