Dzień Polskiej Niezapominajki | e-Warsztaty Pokoleniowe

Kiedy

15.05.2021
sobota | godz. 11:00

Gdzie

Zoom
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Zajęcia pokoleniowe | Więcej informacji: ola@artus.torun.pl
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Niezapominajka zwana również niezabudką lub mysim uszkiem to drobny niebieski kwiatek, który jest bardzo popularny w Polsce. Ze względu na swoją nazwę stała się symbolem pamięci. 15 maja obchodzimy także w Polsce Święto Polskiej Niezapominajki, będące świętem przyrody i mające na celu promowanie jej walorów, a także stałe przypominanie o ochronie środowiska. Obchody Dnia Niezapominajki zapoczątkował w 2002 roku redaktor Programu I Polskiego Radia – Andrzej Zalewski – pomysłodawca i autor audycji Eko-radio.
Ten wyjątkowy kwiat ma na celu zachowanie w pamięci ważnych chwil w życiu, a samo święto zachęca nas także do przypomnienia sobie o bliskich i otwarcia na drugiego człowieka – dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieści, bo według wiersza Marii Konopnickiej Niezapominajki, to są kwiatki z bajki! (…) I szepcą mi skromnie: „Nie zapomnij o mnie”.
I właśnie o tych kwiatach z bajki będą warsztaty, na których wspólnie dowiemy się, jakie zastosowanie mają w życiu codziennym niepozorne niezabudki!
Warsztaty pokoleniowe: zarówno starsi, jak i młodsi coś z nich zapamiętają.
Na zajęcia potrzebne będą: niezapominajki.
Zgłoszenia na zajęcia:
Zajęcia poprowadzi dla Was Aleksandra Strzelec – edukator kultury, plastyk, architekt krajobrazu.