Dni Ciechowskiego | „Obywatel Jazz” | Bolewski i Tubis

Kiedy

18.12.2021
sobota | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

25zł / normalny
20zł / ulgowy

mtorun

Nie raz na milion lat lecz – jak wiecie – rokrocznie obchodzimy w Toruniu Dni Grzegorza Ciechowskiego! Najbliższy grudzień będzie szczególny, bowiem przypada w nim już dwudziesta rocznica śmierci nieodżałowanego muzyka, kompozytora i poety. I tym razem Dwór Artusa wzmocni pamięć o Artyście za sprawą szczególnego koncertu, podczas którego usłyszymy tak sztandarowe utwory Republiki, jak Śmierć w bikini, Halucynacje czy Nie pytaj o Polskę.

Przewodnikami tej sentymentalnej podróży po artystycznym świecie Grzegorza Ciechowskiego będzie Radosław Bolewski oraz Maciej Tubis. Łódzki duet honorując dorobek twórczy muzyka, wystąpi ze specjalnym programem Obywatel jazz, który w całości poświęcony został pamięci Artysty. Muzyka Grzegorza Ciechowskiego inkarnuje w dźwiękach wielu twórców i mimo upływu lat pozostaje wciąż żywa. Przekonać się o tym będziemy mogli już 18 grudnia 2021 roku w Sali Wielkiej Dworu Artusa!

Bolewski | Tubis – łódzki duet łączący w swojej twórczości piosenkę oraz improwizację. Balansując między jazzem a muzyką popularną skupiają się wyłącznie na tekstach pisanych w rodzimym języku. Niezwykła synergia wokalu, perkusji, fortepianu i syntezatora basowego przyciągnęła uwagę publiczności w blisko pięćdziesięciu miastach podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej promującej album Lunatyk. W 2020 roku wydali na świat najświeższy krążek Bez końca.

Koncert współorganizowany z Gminą Miasta Toruń.