DKKF „Szpulka” – Tully – pokaz filmu i dyskusja

Kiedy

16.05.2019
czwartek | godz. 16:30

Gdzie

Artus Cinema

Bilety

1zł / normalny
Bilety w cenie 1 zł do kupienia na 30 min. przed seansem filmuwyłącznie w kasie Dworu Artusa

Dyskusyjny Kobiecy Klub Filmowy Szpulka po raz kolejny zaprezentuje seans filmowy o szeroko pojmowanej tematyce kobiecej. Podczas ósmego pokazu filmowego, pokazany zostanie obraz z pogranicza dramatu i komedii pt. Tully (2018), wyreżyserowany przez Jasona Reitmana.

Film opowiada o żonie, matce trójki dzieci – Marlo. Zmierza się ona z wewnętrzną pustką. Ewidentnie nie daje sobie rady z ciągłą opieką nad dziećmi i utrzymywaniem domowego ładu. Do jej życia powoli wkrada się rutyna. Jedyną pomocą dla niej staje się Tully. Tytułowa bohaterka to niania, która pojawiając się wieczorem i niespodziewanie znikając o poranku jest niczym balsam na rany. Opiekując się dziećmi i domem w nocy, ma zadanie pomóc Marlo w utrzymaniu harmonii i odkryciu młodzieńczej radości z życia. Błyskotliwe dialogi między dwiema bohaterkami opływają w mądrości, które powoli wyrywają Marlo z melancholii dnia codziennego. Jest to film o wielkim heroizmie, wypływającym z  bycia matką.

Po seansie zaplanowana jest rozmowa o filmie przy kawie, herbacie i ciastkach. Dyskusję poprowadzą członkinie grupy Toruńskie Dziewuchy.

Uwaga, podczas projekcji i dyskusji zapewniamy bezpłatną opiekę dla dzieci od 3 roku życia.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą grupy Toruńskie Dziewuchy, Fundacji „Nieograniczona” im. Bogny Olszewskiej oraz Centrum Kultury Dwór Artusa.

Sponsorzy:

Organizatorzy:

Tully

Rok produkcji: 2018

reżyseria: Jason Reitman

scenariusz: Diablo Cody

gatunek: Dramat, Komedia

Czas trwania: 96 min.