DKKF "Szpulka" | "Proxima" | pokaz filmu i dyskusja

DKKF Szpulka

Kiedy

09.07.2020
czwartek | godz. 18:30

Gdzie

Sala Mała

Bilety

1zł / normalny
Rozpoczęcie sprzedaży biletów - 18.06.2020. Wydarzenie odbędzie się na Sali Małej (II piętro) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji Proxima, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką.Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Film w reżyserii Alice Winocour, scenarzystki Mustanga – nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny

NAGRODY:

  • MFF Toronto – wyróżnienie sekcji Platform
  • MFF San Sebastian – Nagroda Specjalna Jury
  • Grand Prix Cinéma ELLE 2019 – najlepsza rola kobieca – Eva Green

Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą członkinie grupy Toruńskie Dziewuchy. Tym razem na spotkaniu będziemy gościć Kingę Mickiewicz – Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii. Psycholożka pracująca z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami. Psychoterapeutka w trakcie certyfikacji – Szkoła Psychoterapii Dzieci i Młodzieży (Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek Regeneracja). Prowadzi Centrum Wspierania Dzieci i Młodzieży w Toruniu, prezeska Stowarzyszenia na rzecz Wspierania Dzieci i Młodzieży „Dobry Start”. Realizatorka projektów antyprzemocowych, wspierających rodziny zastępcze oraz mające problemy opiekuńczo-wychowawcze.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą grupy Toruńskie Dziewuchy, Fundacji „Nieograniczona” im. Bogny Olszewskiej oraz Centrum Kultury Dwór Artusa. Projekt „Dyskusyjny Kobiecy Klub Filmowy „Szpulka” – pokazy filmów” realizowanego jest w ramach Mikrowsparcia przy udziale środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Współorganizatorzy: