DKKF „Szpulka” – Nie jestem czarownicą – pokaz filmu i dyskusja

DKKF Szpulka

Kiedy

11.10.2018
czwartek | godz. 18:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki

Dyskusyjny Kobiecy Klub Filmowy „Szpulka” inauguruje swoją działalność. W trakcie pokazów połączonych z dyskusją prezentowane będą filmy o szeroko pojmowanej tematyce kobiecej. Podczas pierwszego spotkania obejrzymy film Nie jestem czarownicą (2017), francusko-brytyjski dramat w reżyserii Rungano Nyoni.

Film opowiada o kobietach w Zambii oskarżanych o czary, a następnie zamykanych w specjalnych obozach pracy dla czarownic. Główną bohaterką jest 9-letnia dziewczynka, która zostaje skazana za uprawianie magii i trafia do jednego z takich miejsc. Obraz łączy w sobie elementy humorystyczne ze smutkiem i powagą, magię z brutalnym realizmem. Nagrodzony m.in. nagrodą Brytyjskiej Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) za najlepszy debiut.

Po seansie odbędzie się rozmowa o filmie przy kawie, herbacie i ciastkach.  Dyskusję poprowadzą członkinie grupy Toruńskie Dziewuchy: Marta Siwicka i Alina Sikora.

Uwaga, podczas projekcji i dyskusji zapewniamy bezpłatną opiekę dla dzieci od 3 roku życia.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą grupy Toruńskie Dziewuchy, Fundacji „Nieograniczona” im. Bogny Olszewskiej oraz Centrum Kultury Dwór Artusa.

 Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Nie jestem czarownicą (I Am Not a Witch)

Rok produkcji: 2017

Reżyseria i scenariusz: Rungano Nyoni

Gatunek: Dramat

Czas trwania: 90 min.

Organizatorzy: