Ciao Ciao Bambina | Spektakl muzyczny

Kiedy

05.03.2021
piątek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

50zł / normalny
Koncert przełożony z dnia 29 listopada 2020 roku, godz 18:00

„Ciao Ciao Bambina” to tytuł jednego z wielkich przebojów Marino Mariniego, niezwykle popularnego w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku włoskiego piosenkarza i kompozytora. W Polsce Marini uwielbiany był za sprawą piosenki Nie płacz, kiedy odjadę.

Spektakl muzyczny, oparty na jego biografii, wraca do Torunia! W Sali Wielkiej Dworu Artusa w czasie ponad godzinnego spektaklu będzie można usłyszeć wiele szlagierów, znanych z wykonań także innych popularnych piosenkarzy, takich jak Toto Cotugno, Adriano Celentano, Domenico Modugno, Fred Buscaglione czy Pat Boon: Tu vuo fa l’americano, L’Italiano, Azzurro, Marina, O sole mio, Love in Portofino, Volare, Mamma, Guarda che luna, That’s amore, Mambo italiano, Quando, quando, quando, Buonasera signorina, Arrivederci Roma  i  – oczywiście – Nie płacz, kiedy odjadę.

Nicola Palladini, aktor musicalowy, reżyser i współautor scenariusza, swoją sceniczną opowieść zamienia w podróż przez historię ponad trzydziestu lat włoskiej piosenki. Bohaterowi opowieści widzowie towarzyszą w rejsie statkiem do Stanów Zjednoczonych końca lat czterdziestych, poznają tam klimat nowojorskiej Małej Italii, po powrocie do Europy zaglądają do neapolitańskich i rzymskich kabaretów, stają się świadkami jego sukcesu w paryskiej Olimpii, towarzyszą mu także w Polsce, gdzie zyskał niezwykłą popularność.

Opowieść obfituje w ciekawostki – włoski gwiazdor nie tylko rozkochał w sobie Polaków, ale i nauczył ich tańczyć twista. Dynamicznemu, ale chwilami także nostalgicznemu, wypełnionemu śpiewem i poezją występowi Nicoli Palladiniego towarzyszą widowiskowe wideoprojekcje.