Ciao Ciao Bambina | spektakl muzyczny

Kiedy

29.11.2020
niedziela | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

50zł / normalny

„Ciao Ciao Bambina” to tytuł jednego z wielkich przebojów Marino Mariniego, niezwykle popularnego w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku włoskiego piosenkarza i kompozytora. W Polsce Marini uwielbiany był za sprawą piosenki „Nie płacz, kiedy odjadę”.

Spektakl muzyczny, oparty na jego biografii, wraca do Torunia! W Sali Wielkiej Dworu Artusa w czasie ponad godzinnego spektaklu będzie można usłyszeć wiele szlagierów, znanych z wykonań także innych popularnych piosenkarzy, takich jak Toto Cotugno, Adriano Celentano, Domenico Modugno, Fred Buscaglione czy Pat Boon: „Tu vuo fa l’americano”, „L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Guarda che luna”, „That’s amore”, „Mambo italiano”, „Quando, quando, quando”, „Buonasera signorina”, „Arrivederci Roma” i – oczywiście – „Nie płacz, kiedy odjadę”.

Nicola Palladini, aktor musicalowy, reżyser i współautor scenariusza, swoją sceniczną opowieść zamienia w podróż przez historię ponad trzydziestu lat włoskiej piosenki. Bohaterowi opowieści widzowie towarzyszą w rejsie statkiem do Stanów Zjednoczonych końca lat czterdziestych, poznają tam klimat nowojorskiej Małej Italii, po powrocie do Europy zaglądają do neapolitańskich i rzymskich kabaretów, stają się świadkami jego sukcesu w paryskiej Olimpii, towarzyszą mu także w Polsce, gdzie zyskał niezwykłą popularność.

Opowieść obfituje w ciekawostki – włoski gwiazdor nie tylko rozkochał w sobie Polaków, ale i nauczył ich tańczyć twista. Dynamicznemu, ale chwilami także nostalgicznemu, wypełnionemu śpiewem i poezją występowi Nicoli Palladiniego towarzyszą widowiskowe wideoprojekcje.