Balkon z Mamą | Warsztaty florystyczne na świeżym powietrzu

Kiedy

26.05.2021
środa | godz. 17:40

Gdzie

Filia Dom Muz | Rudak

Bilety

40zł / normalny
Bilety: 40 zł/stanowisko. Przy jednym stanowisku mogą być dwie osoby | Zajęcia międzypokoleniowe przeznaczone dla wszystkich | Warsztaty odbędą się na terenach zielonych w Fili Dom Muz Rudak przy ul. Okólnej 169 | Więcej informacji: ola@artus.torun.pl
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Dzień Matki jest szczególnym świętem – pięknym i pełnym wzruszeń. Zapewne wielu z Was zastanawia się, co podarować w tym dniu ukochanej Mamie.
Z myślą o tych, którzy chcieliby stworzyć coś niepowtarzalnego i włożyć w to własne uczucia przygotowaliśmy specjalne warsztaty z sadzenia roślin balkonowych, na które – w prezencie – możecie wziąć swoją mamę!
Na warsztatach zaczniemy od wyboru właściwych roślin, które ładnie zaprezentują się na naszym balkonie, a także przygotujemy skrzynki bądź doniczki do ich nasadzenia. Dowiemy się również, jak dobierać rośliny balkonowe na te słoneczne, jak i cieniste miejsca. W części praktycznej wspólnie zasadzimy je, by kwitły obficie i cieszyły nasze oko przez całe lato.
Waszym zadaniem jest dobrać skrzynkę lub doniczkę i dotrzeć z nią na artusowe warsztaty. Do wyboru macie donice drewniane, gliniane lub z tworzyw sztucznych.
Zachęcamy również do przynoszenia odnóżek roślin i wymieniania się nimi podczas warsztatów z innymi uczestnikami.
Nie zabraknie również domowych i sprawdzonych pomysłów Mam, jak dbać o takie rośliny, by pomóc im bujnie rozwijać się na naszych balkonach.
Zajęcia poprowadzi dla Was Aleksandra Strzelec – edukator kultury, plastyk, architekt krajobrazu.