Asia Czajkowska - „Pianissima” | koncert i premiera płyty

Kiedy

17.03.2024
niedziela | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

70zł / normalny
50zł - 65zł / przedsprzedaż
>
Wydarzenie archiwalne
Czas trwania koncertu – około 1 godziny 30 minut
Artykuł dostępny w audiodeskrypcji

Stworzenie albumu przy udziale pianistów związanych z Toruniem było marzeniem Asi Czajkowskiej od dawna. Po ponad dziesięciu latach od narodzin tej idei „Pianissima” doczeka się zasłużonej premiery. Płyta powstawała niespiesznie i tak też pragnie być słuchana.

Wszystkich muzyków zaproszonych do współtworzenia Pianissimy łączy znakomita gra na fortepianie, Toruń oraz miłość do jazzu. Ich zaangażowanie i talent w połączeniu z wrażliwością i ciepłym głosem pomysłodawczyni projektu zaowocowały wyjątkowym dziełem muzycznym, obok którego trudno pozostać obojętnym, zwłaszcza tym najbardziej wymagającym melomanom. Płyta zachwyca, wzrusza i porusza, a to w dużej mierze zasługa osobistych tekstów, które stworzyły Agnieszka Niezgoda, Małgorzata Trzpil oraz sama wokalistka.

Premiera albumu oraz towarzyszący jej koncert odbędą się 17 marca 2024 roku o godz. dziewiętnastej. Na scenie Sali Wielkiej pojawią się wszyscy artyści zaangażowani w nagranie „Pianissimy”.

Wystąpią:
Asia Czajkowska
Jacek Cichocki
Andrzej Frołow
Bogdan Hołownia
Tomasz Lewandowski
Michał Maciudziński
Igor Nowicki
Mateusz Sobiechowski
Bartek Staszkiewicz
Sebastian Zawadzki

Płyta dofinansowana dzięki Stypendium Kulturalnemu Urzędu Miasta Torunia.
W celu zamówienia płyty w przedsprzedaży, prosimy kontaktować się mailowo albumpianissimamałpadżimail.com. 
Czas trwania koncertu to około jednej godziny i trzydziestu minut

Stworzenie albumu przy udziale pianistów związanych z Toruniem było marzeniem Asi Czajkowskiej od dawna. Po ponad dziesięciu latach od narodzin tej idei „Pianissima” doczeka się zasłużonej premiery. Płyta powstawała niespiesznie i tak też pragnie być słuchana.

Wszystkich muzyków zaproszonych do współtworzenia „Pianissimy” łączy znakomita gra na fortepianie, Toruń oraz miłość do jazzu. Ich zaangażowanie i talent w połączeniu z wrażliwością i ciepłym głosem pomysłodawczyni projektu zaowocowały wyjątkowym dziełem muzycznym, obok którego trudno pozostać obojętnym, zwłaszcza tym najbardziej wymagającym melomanom. Płyta zachwyca, wzrusza i porusza, a to w dużej mierze zasługa osobistych tekstów, które stworzyły Agnieszka Niezgoda, Małgorzata Trzpil oraz sama wokalistka.

Premiera albumu oraz towarzyszący jej koncert odbędą się 17 marca 2024 roku o godz. 19:00. Na scenie Sali Wielkiej pojawią się wszyscy artyści zaangażowani w nagranie „Pianissimy”.

Wystąpią:
Asia Czajkowska, Jacek Cichocki, Andrzej Frołow, Bogdan Hołownia, Tomasz Lewandowski, Michał Maciudziński, Igor Nowicki, Mateusz Sobiechowski, Bartek Staszkiewicz i Sebastian Zawadzki.

Płyta dofinansowana dzięki Stypendium Kulturalnemu Urzędu Miasta Torunia.

W celu zamówienia płyty w przedsprzedaży, prosimy kontaktować się mailowo: albumpianissima@gmail.com.