Z wizytą w... | Pracownia Witraży

Kiedy

05.06.2020
piątek | godz. 18:00

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Otwieramy cykl Z wizytą w…, w którym będziemy odwiedzać ciekawe miejsca zlokalizowane w niedalekim sąsiedztwie Dworu Artusa. Przedmioty w nich wytwarzane staną się inspiracją do artusowych warsztatów przeprowadzonych przez naszych edukatorów i edukatorki.

W pierwszym odcinku razem z Aleksandrą Strzelec wybierzemy się z kamerą do Pracowni Witraży INTEK-ART przy ulicy Szewskiej 8. Po pracowni witraży oprowadzi nas jej właściciel – Sławomir Intek, który prowadzi ją od 1992 roku. Pan Sławomir od prawie 30 lat stosuje techniki oraz metody dawnych mistrzów, przybliżając oraz popularyzując tę dziedzinę rzemiosła. W pracowni wykonuje się wszelkie formy witrażowe (m.in. przeszklenia architektoniczne, witraże sakralne, oświetlenie w technice Tifanny). Będziemy mieli okazję podejrzeć jego rzemiosła, zaglądając za kulisy pracowni i przyglądając się pracy mistrza w tym kunszcie. Spytamy go również o witraże, które znajdują się w Dworze Artusa. Jak pewnie wiecie te najbardziej znane, cieszą oczy w czasie koncertów w Sali Wielkiej. Wprawne oko dopatrzy się też mniejszych witraży zlokalizowanych w innych miejscach i tajemnych przejściach tego budynku.

A jeśli także chcielibyście mieć w domu własny witraż – pokażemy jak wykonać go z materiałów dostępnych pod Waszą ręką. Do pracy przyda się: klej w sztyfcie, nożyczki (lub skalpel, nóż introligatorski), ołówek, techniczna kartka (może być kolorowa), bibuła (najlepiej prasowana).

Jeśli chcielibyście w tym trudnym okresie kwarantanny wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz artystów, którym będziemy starali się pomagać, wystarczy kliknąć w  Toss a coin to Artus & Artists  i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!

Kliknij i przenieś się do artusowego