Artus Short Film Festiwal 2025 | Niedziela
Niedziela 23 marca
11:00 Kino Rudaczek – Pokaz filmów krótkometrażowych dla dzieci oraz warsztaty | bilety
14:30 Przewodnik wyobraźni – retrospektywny przegląd filmów krótkometrażowych Wojciecha Jerzego Hasa / 98 minut | bilety/karnety
Pasmo filmowe rozpocznie krótka prelekcja w wykonaniu Tomasza Markiewki, filozofa, publicysty i tłumacza, który wykłada na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorem takich książek jak Język neoliberalizmu, Gniew, Zmienić świat raz jeszcze. Jak wygrać walkę o klimat oraz Nic się nie działo. Historia życia mojej babki.
Ulica Brzozowa Polska, 1947
reżyseria: Wojciech Jerzy Has, Stanisław Różewicz
scenariusz: Wojciech Jerzy Has, Stanisław Różewicz
Zdjęcia: Władysław Forbert
Muzyka: Henryk Swolkień
Produkcja: Przedsiębiorstwo Państwowe Film PolskiFilm ukazuje odradzającą się po wojnie Warszawę. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasto powoli podnosi się z upadku – ciężką, wspólną pracą mają szansę odbudować stolicę. Głównym celem obrazu było pokrzepienie serc Polaków w czasach powojennych.
Harmonia Polska, 1947
reżyseria: Wojciech Jerzy Has
scenariusz: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Adolf Forbert
muzyka: Zygmunt Wiehler
produkcja: Przedsiębiorstwo Państwowe Film PolskiOpowieść o marzeniach i związanych z nimi rozczarowaniach. Syn szewca marzy o harmonii, którą pewnego razu zobaczył w antykwariacie. W końcu kradnie ojcu pieniądze i kupuje upragniony instrument. Kiedy stary szewc odkrywa zły uczynek, wyrzuca harmonię przez okno. W filmie wyczuwalna jest stylistyka charakterystyczna dla późniejszych dzieł reżysera.
Moje miasto Polska, 1950
reżyseria: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Olgierd Samucewicz
produkcja: Przedsiębiorstwo Państwowe Film PolskiFilmowe wspomnienie Krakowa z lat trzydziestych, czyli okresu dzieciństwa reżysera. Obraz jest nostalgiczną opowieścią o mieście, które Wojciech Jerzy Has musiał opuścić.
Karmik Jankowy Polska, 1952reżyseria: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Mieczysław Jahoda
produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych w ŁodziOpowieść o dzieciach budujących domki dla szpaków w lesie pełnym brzóz. Jeden z chłopców, mały Janek, w tajemnicy buduje klatkę, do której wykrada ptasie pisklęta, chcąc posiąść je na własność. Kiedy podczas lekcji przyrody dowiaduje się, jak pożyteczne są te zwierzęta i jaką wyrządza im krzywdę, decyduje się wypuścić je na wolność. Chłopiec przerabia też klatkę na karmik, a film staje się dla widzów ważną lekcją o ochronie środowiska.
Parowóz Pt 47 Polska, 1949
reżyseria: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Mieczysław Verocsy
produkcja: Polska Kronika FilmowaGłównym bohaterem filmu jest tytułowy parowóz Pt 47. Reportaż przedstawia fazę projektową oraz produkcję nowego parowozu w poznańskiej fabryce Cegielski.
Pierwszy plon Polska, 1950
reżyseria: Wojciech Jerzy Has, Jan Zelnik
scenariusz: Wojciech Jerzy Has, Jan Zelnik
zdjęcia: Karol Szczeciński
muzyka: Tadeusz Szeligowski
produkcja: Wytwórnia Filmów DokumentalnychDokument opowiada o pierwszych żniwach rolników pracujących na terenach Spółdzielni Produkcyjnej w Kolnicy.
Zielarze z kamiennej doliny Polska, 1952
reżyseria: Wojciech Jerzy Has
scenariusz: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Mieczysław Jahoda
muzyka: Stefan Gajewski
produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych w ŁodziHistoria uczniów podkarpackiej szkoły, którzy przez całą wiosnę i lato zbierają zioła, a następnie sprzedają je w skupie. Dzięki temu jesienią mogą cieszyć się zakupem projektora, na który samodzielnie zapracowali.
16:30 Kino fabularne na krótko / 112 minut | bilety/karnety
Przybieżeli Polska, 2024
reżyseria: Bartosz Brzeziński
scenariusz: Bartosz Brzezińskizdjęcia: Max Bugajak
muzyka: Tomasz Mreńca
obsada: Dorota Pomykała, Alan Al-Murtatha
producenci: Jerzy Kapuściński (dyrektor artystyczny Studia Munka), Ewa Jastrzębska
produkcja: Studio Munka SFP; koprodukcja: Open Media, DreamsoundChoć film wprowadza widzów w klimat świąt Bożego Narodzenia, w przedstawionym domu wdowy po miejscowym organiście dzieją się rzeczy, które trudno wyjaśnić. Ślady błota pozostawione w domu, niepokojące cienie i tajemnicze dźwięki sprawiają, że Bogusia zaczyna wierzyć, że to tragicznie zmarły mąż wysyła jej sygnały. Historia opowiada o nieprzepracowanej żałobie, która może dopaść nas w najmniej oczekiwany sposób.
Film zrealizowany w Studiu Munka SFP w ramach programu „Trzydzieści Minut” współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Opiekę artystyczną nad projektem objęła Agnieszka Smoczyńska.Bartosz Brzeziński jest absolwentem reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Twórca filmów krótkometrażowych i teledysków, laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Specjalnej Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 roku i Nagrody Dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.
Lament no. 1 Polska, 2023
reżyseria: Jakub Jakubik
scenariusz: Jakub Jakubik
zdjęcia: Bartosz Błędowski
obsada: Arkadiusz Jakubik, Jan Jakubik, Hubert Miłkowski
producenci: Michał Sadowski
produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w ŁodziWiększość z nas wie, że płacz przynosi ukojenie i pomaga uporać się ze stratą. Utożsamiamy go ze smutkiem i żałobą. Jednak co zrobić, gdy płacz za nic w świecie nie chce do nas przyjść? Gdy matka Jana umiera, nie roni on ani jednej łzy, co tylko podsyca rodzinny konflikt. Mimo wszystko mężczyzna chce ją godnie pożegnać. To opowieść o pochopnych i błędnych ocenach, a także wystawianych na próbę relacjach z bliskimi.
Opiekę pedagogiczną nad projektem objął Jan Komasa.Wybrane nagrody:
2024 – Białystok – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „żubrOFFka" – Wyróżnienie w konkursie polskim Fabuła.pl
2024 – Kraków – Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Etiuda & Anima" – Wyróżnienie Honorowe
2024 – Gdynia – Festiwal Polskich Filmów Fabularnych – Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
Jakub Jakubik jest absolwentem Scenariopisarstwa i studentem Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Pokazy jego filmów odbywają się na festiwalach filmowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Comme des cowboys Polska, 2024
reżyseria: Julia Sadowska
scenariusz: Julia Sadowska
zdjęcia: David Bajerski, Andrzej Oblaciński
muzyka: Rafał Bryła
obsada: Karolina Rzepa, Eliza Rycembel
producenci: Piotr Abłasewicz
produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w ŁodziHistoria Julity, która zarabia na swoje utrzymanie w stadninie koni. Pracuje tam razem z matką. Pewnego dnia jej była dziewczyna, Stacy, przyjeżdża z Francji, aby wziąć udział w zawodach jeździeckich. Podczas pobytu próbuje na nowo zbliżyć się do Julity, która mierzy się ze swoimi uczuciami. Nie jest to łatwe – w międzyczasie dziewczyna zdążyła bowiem odkryć, że dużo chętniej nawiązuje trwałe więzi ze zwierzętami, niż z ludźmi. Film w przejmujący sposób opowiada o emocjach, dorastaniu i ukojeniu, które można znaleźć w przyrodzie.
Opiekę pedagogiczną nad projektem objął Magnus von Horn.Wybrane nagrody:
2024 – Kraków – Krakowski Festiwal Filmowy. Konkurs Polski – Złoty Lajkonik
Julia Sadowska jest reżyserką i scenarzystką. Urodziła się w Warszawie, lecz dorastała w Anglii. W wieku 21 lat zaczęła studiować reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Zrealizowała 5 filmów krótkometrażowych, które dotykają tematów tożsamości.
Leben Polska, 2023
reżyseria: Anna Płonka
scenariusz: Anna Płonka
zdjęcia: Wiktor Malinowski
obsada: Zofia Justyńska, Sandra Mierzejewska, Artur Brandys
producent: Maciej Ślesicki
produkcja: Warszawska Szkoła FilmowaPoznajcie Olgę, życiowo i emocjonalnie rozchwianą studentkę, która wprowadza się do mieszkania po babci. Głównym narzędziem radzenia sobie z problemami staje się dla niej autoironia – posługuje się nią m.in. podczas konfrontacji z działającą jej na nerwy współlokatorką. Nawet najgłębszy sarkazm nie potrafi jednak ukryć dojmującego poczucia samotności. Przypadkowa wizyta w lokalnym barze uświadamia Oldze, że osiedle postrzegane dotąd jako depresyjne odludzie zamieszkuje dziwna i fascynująca społeczność. Film ukazuje spotkanie z dawnymi przyjaciółmi jako element poszukiwania własnej tożsamości.Wybrane nagrody:
2024 – Koszyce – Kosice International Film Festival – Nagroda za reżyserię filmu krótkometrażowego
Anna Płonka jest reżyserką filmową i artystką wizualną, a także absolwentką warszawskiej ASP i reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. W swojej twórczości często porusza temat wyobcowania.
18:30 Oscarowe Shorty 2025 / 185 minut | bilety/karnety
Przegląd światowego kina krótkometrażowego na najwyższym poziomie! Blok obejmuje najlepsze shorty ostatniego roku, docenione przez Amerykańską Akademię Filmową. Wśród projekcji znajdą się krótkometrażowe filmy fabularne oraz animowane.
Fabuła: „Ten obcy” (reż. Sam Cutler-Kreutz, David Cutler-Kreutz), „Anuja” (reż. Adam J. Graves, Suchitra Mattai), „Nie jestem robotem” (reż. Victoria Warmerdam), „Ostatni strażnik” (reż. Cindy Lee, Darwin Shaw), „Człowiek, który nie mógł milczeć” (reż. Nebojša Slijepčević, Danijel Pek).
Animacje: „Piękni mężczyźni” (reż. Nicolas Keppens, Brecht Van Elslande), „W cieniu cyprysu” (reż. Shirin Sohani, Hossein Molayemi), „Magiczne cukierki” (reż. Daisuke Nishio, Takashi Washio), „Bez końca” (reż. Nina Gantz, Stienette Bosklopper), „Fuj!” (reż. Loïc Espuche, Juliette Marquet).
Karnet + Kuba Więcek & Piotr Orzechowski „Mocny człowiek” z muzyką na żywo - 65 zł
Karnet - 50 zł (bez warsztatów i pokazu z muzyką na żywo)
Bilet na pasmo filmowe - 10 zł
Kuba Więcek & Piotr Orzechowski „Mocny człowiek” z muzyką na żywo - 30 zł
Mecenasem Artus Short Film Festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Niedziela 23 marca
11:00 Kino Rudaczek – Pokaz filmów krótkometrażowych dla dzieci oraz warsztaty | bilety
14:30 Przewodnik wyobraźni – retrospektywny przegląd filmów krótkometrażowych Wojciecha Jerzego Hasa / 98 minut | bilety/karnety
Pasmo filmowe rozpocznie krótka prelekcja w wykonaniu Tomasza Markiewki, filozofa, publicysty i tłumacza, który wykłada na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorem takich książek jak Język neoliberalizmu, Gniew, Zmienić świat raz jeszcze. Jak wygrać walkę o klimat oraz Nic się nie działo. Historia życia mojej babki.
- Ulica Brzozowa Polska, 1947
reżyseria: Wojciech Jerzy Has, Stanisław Różewicz
scenariusz: Wojciech Jerzy Has, Stanisław Różewicz
Zdjęcia: Władysław Forbert
Muzyka: Henryk Swolkień
Produkcja: Przedsiębiorstwo Państwowe Film Polski
Film ukazuje odradzającą się po wojnie Warszawę. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasto powoli podnosi się z upadku – ciężką, wspólną pracą mają szansę odbudować stolicę. Głównym celem obrazu było pokrzepienie serc Polaków w czasach powojennych. - Harmonia Polska, 1947
reżyseria: Wojciech Jerzy Has
scenariusz: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Adolf Forbert
muzyka: Zygmunt Wiehler
produkcja: Przedsiębiorstwo Państwowe Film Polski
Opowieść o marzeniach i związanych z nimi rozczarowaniach. Syn szewca marzy o harmonii, którą pewnego razu zobaczył w antykwariacie. W końcu kradnie ojcu pieniądze i kupuje upragniony instrument. Kiedy stary szewc odkrywa zły uczynek, wyrzuca harmonię przez okno. W filmie wyczuwalna jest stylistyka charakterystyczna dla późniejszych dzieł reżysera. - Moje miasto Polska, 1950
reżyseria: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Olgierd Samucewicz
produkcja: Przedsiębiorstwo Państwowe Film Polski
Filmowe wspomnienie Krakowa z lat trzydziestych, czyli okresu dzieciństwa reżysera. Obraz jest nostalgiczną opowieścią o mieście, które Wojciech Jerzy Has musiał opuścić. - Karmik Jankowy Polska, 1952reżyseria: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Mieczysław Jahoda
produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi
Opowieść o dzieciach budujących domki dla szpaków w lesie pełnym brzóz. Jeden z chłopców, mały Janek, w tajemnicy buduje klatkę, do której wykrada ptasie pisklęta, chcąc posiąść je na własność. Kiedy podczas lekcji przyrody dowiaduje się, jak pożyteczne są te zwierzęta i jaką wyrządza im krzywdę, decyduje się wypuścić je na wolność. Chłopiec przerabia też klatkę na karmik, a film staje się dla widzów ważną lekcją o ochronie środowiska. - Parowóz Pt 47 Polska, 1949
reżyseria: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Mieczysław Verocsy
produkcja: Polska Kronika Filmowa
Głównym bohaterem filmu jest tytułowy parowóz Pt 47. Reportaż przedstawia fazę projektową oraz produkcję nowego parowozu w poznańskiej fabryce Cegielski. - Pierwszy plon Polska, 1950
reżyseria: Wojciech Jerzy Has, Jan Zelnik
scenariusz: Wojciech Jerzy Has, Jan Zelnik
zdjęcia: Karol Szczeciński
muzyka: Tadeusz Szeligowski
produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych
Dokument opowiada o pierwszych żniwach rolników pracujących na terenach Spółdzielni Produkcyjnej w Kolnicy. - Zielarze z kamiennej doliny Polska, 1952
reżyseria: Wojciech Jerzy Has
scenariusz: Wojciech Jerzy Has
zdjęcia: Mieczysław Jahoda
muzyka: Stefan Gajewski
produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi
Historia uczniów podkarpackiej szkoły, którzy przez całą wiosnę i lato zbierają zioła, a następnie sprzedają je w skupie. Dzięki temu jesienią mogą cieszyć się zakupem projektora, na który samodzielnie zapracowali.
16:30 Kino fabularne na krótko / 112 minut | bilety/karnety
- Przybieżeli Polska, 2024
reżyseria: Bartosz Brzeziński
scenariusz: Bartosz Brzezińskizdjęcia: Max Bugajak
muzyka: Tomasz Mreńca
obsada: Dorota Pomykała, Alan Al-Murtatha
producenci: Jerzy Kapuściński (dyrektor artystyczny Studia Munka), Ewa Jastrzębska
produkcja: Studio Munka SFP; koprodukcja: Open Media, Dreamsound
Choć film wprowadza widzów w klimat świąt Bożego Narodzenia, w przedstawionym domu wdowy po miejscowym organiście dzieją się rzeczy, które trudno wyjaśnić. Ślady błota pozostawione w domu, niepokojące cienie i tajemnicze dźwięki sprawiają, że Bogusia zaczyna wierzyć, że to tragicznie zmarły mąż wysyła jej sygnały. Historia opowiada o nieprzepracowanej żałobie, która może dopaść nas w najmniej oczekiwany sposób.
Film zrealizowany w Studiu Munka SFP w ramach programu „Trzydzieści Minut” współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Opiekę artystyczną nad projektem objęła Agnieszka Smoczyńska.
Bartosz Brzeziński jest absolwentem reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Twórca filmów krótkometrażowych i teledysków, laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Specjalnej Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 roku i Nagrody Dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. - Lament no. 1 Polska, 2023
reżyseria: Jakub Jakubik
scenariusz: Jakub Jakubik
zdjęcia: Bartosz Błędowski
obsada: Arkadiusz Jakubik, Jan Jakubik, Hubert Miłkowski
producenci: Michał Sadowski
produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi
Większość z nas wie, że płacz przynosi ukojenie i pomaga uporać się ze stratą. Utożsamiamy go ze smutkiem i żałobą. Jednak co zrobić, gdy płacz za nic w świecie nie chce do nas przyjść? Gdy matka Jana umiera, nie roni on ani jednej łzy, co tylko podsyca rodzinny konflikt. Mimo wszystko mężczyzna chce ją godnie pożegnać. To opowieść o pochopnych i błędnych ocenach, a także wystawianych na próbę relacjach z bliskimi.
Opiekę pedagogiczną nad projektem objął Jan Komasa.Wybrane nagrody:
2024 – Białystok – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „żubrOFFka” – Wyróżnienie w konkursie polskim Fabuła.pl
2024 – Kraków – Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Etiuda & Anima” – Wyróżnienie Honorowe
2024 – Gdynia – Festiwal Polskich Filmów Fabularnych – Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
Jakub Jakubik jest absolwentem Scenariopisarstwa i studentem Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Pokazy jego filmów odbywają się na festiwalach filmowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. - Comme des cowboys Polska, 2024
reżyseria: Julia Sadowska
scenariusz: Julia Sadowska
zdjęcia: David Bajerski, Andrzej Oblaciński
muzyka: Rafał Bryła
obsada: Karolina Rzepa, Eliza Rycembel
producenci: Piotr Abłasewicz
produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi
Historia Julity, która zarabia na swoje utrzymanie w stadninie koni. Pracuje tam razem z matką. Pewnego dnia jej była dziewczyna, Stacy, przyjeżdża z Francji, aby wziąć udział w zawodach jeździeckich. Podczas pobytu próbuje na nowo zbliżyć się do Julity, która mierzy się ze swoimi uczuciami. Nie jest to łatwe – w międzyczasie dziewczyna zdążyła bowiem odkryć, że dużo chętniej nawiązuje trwałe więzi ze zwierzętami, niż z ludźmi. Film w przejmujący sposób opowiada o emocjach, dorastaniu i ukojeniu, które można znaleźć w przyrodzie.
Opiekę pedagogiczną nad projektem objął Magnus von Horn.
Wybrane nagrody:
2024 – Kraków – Krakowski Festiwal Filmowy. Konkurs Polski – Złoty Lajkonik
Julia Sadowska jest reżyserką i scenarzystką. Urodziła się w Warszawie, lecz dorastała w Anglii. W wieku 21 lat zaczęła studiować reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Zrealizowała 5 filmów krótkometrażowych, które dotykają tematów tożsamości. - Leben Polska, 2023
reżyseria: Anna Płonka
scenariusz: Anna Płonka
zdjęcia: Wiktor Malinowski
obsada: Zofia Justyńska, Sandra Mierzejewska, Artur Brandys
producent: Maciej Ślesicki
produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
Poznajcie Olgę, życiowo i emocjonalnie rozchwianą studentkę, która wprowadza się do mieszkania po babci. Głównym narzędziem radzenia sobie z problemami staje się dla niej autoironia – posługuje się nią m.in. podczas konfrontacji z działającą jej na nerwy współlokatorką. Nawet najgłębszy sarkazm nie potrafi jednak ukryć dojmującego poczucia samotności. Przypadkowa wizyta w lokalnym barze uświadamia Oldze, że osiedle postrzegane dotąd jako depresyjne odludzie zamieszkuje dziwna i fascynująca społeczność. Film ukazuje spotkanie z dawnymi przyjaciółmi jako element poszukiwania własnej tożsamości.
Wybrane nagrody:
2024 – Koszyce – Kosice International Film Festival – Nagroda za reżyserię filmu krótkometrażowego
Anna Płonka jest reżyserką filmową i artystką wizualną, a także absolwentką warszawskiej ASP i reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. W swojej twórczości często porusza temat wyobcowania.
18:30 Oscarowe Shorty 2025 / 185 minut | bilety/karnety
Przegląd światowego kina krótkometrażowego na najwyższym poziomie! Blok obejmuje najlepsze shorty ostatniego roku, docenione przez Amerykańską Akademię Filmową. Wśród projekcji znajdą się krótkometrażowe filmy fabularne oraz animowane.
- Fabuła: „Ten obcy” (reż. Sam Cutler-Kreutz, David Cutler-Kreutz), „Anuja” (reż. Adam J. Graves, Suchitra Mattai), „Nie jestem robotem” (reż. Victoria Warmerdam), „Ostatni strażnik” (reż. Cindy Lee, Darwin Shaw), „Człowiek, który nie mógł milczeć” (reż. Nebojša Slijepčević, Danijel Pek).
- Animacje: „Piękni mężczyźni” (reż. Nicolas Keppens, Brecht Van Elslande), „W cieniu cyprysu” (reż. Shirin Sohani, Hossein Molayemi), „Magiczne cukierki” (reż. Daisuke Nishio, Takashi Washio), „Bez końca” (reż. Nina Gantz, Stienette Bosklopper), „Fuj!” (reż. Loïc Espuche, Juliette Marquet).
Karnet + Kuba Więcek & Piotr Orzechowski „Mocny człowiek” z muzyką na żywo – 65 zł
Karnet – 50 zł (bez warsztatów i pokazu z muzyką na żywo)
Bilet na pasmo filmowe – 10 zł
Kuba Więcek & Piotr Orzechowski „Mocny człowiek” z muzyką na żywo – 30 zł
Partnerem Głównym Wydarzenia jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Organizatorem Festiwalu jest Centrum Kultury Dwór Artusa i Gmina Miasta Toruń.
Patroni medialni: Radio GRA, Radio PiK.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Artus Short Film Festiwal to trzy inspirujące dni z krótkimi metrażami w rolach głównych! Wśród licznych wydarzeń znajdziecie: filmowe bloki tematyczne, spotkania z uznanymi twórczyniami i twórcami, a także warsztaty dla najmłodszych adeptów kina!