Artus Short Film Festiwal 2024 | Kino od kuchni | Spotkanie z Marią Sadowską

Kiedy

10.03.2024
niedziela | godz. 17:00

Gdzie

Dwór Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Artykuł dostępny w audiodeskrypcji

Artus Short Film Festiwal to cztery inspirujące dni z krótkimi metrażami w rolach głównych! Wśród licznych wydarzeń znajdziecie: filmowe bloki tematyczne, spotkania z uznanymi twórczyniami i twórcami, wystawę plakatów filmowych, a także warsztaty dla najmłodszych adeptów kina!
Gościnią niedzielnego pasma Kino od kuchni będzie wywodząca się z branży muzycznej reżyserka i scenarzystka – Maria Sadowska.

Maria Sadowska jest absolwentką Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji, a także Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku reżyseria. Z muzyką związana była już od dzieciństwa, natomiast jako reżyserka zadebiutowała w 2009 roku filmem krótkometrażowym „Non stop kolor”. Najsłynniejszymi produkcjami w jej dotychczasowym dorobku są „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Dziewczyny z Dubaju”.
Mecenasem Artus Short Film Festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Gościnią niedzielnego pasma Kino od kuchni będzie wywodząca się z branży muzycznej reżyserka i scenarzystka – Maria Sadowska.

Maria Sadowska jest absolwentką Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji, a także Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku reżyseria. Z muzyką związana była już od dzieciństwa, natomiast jako reżyserka zadebiutowała w 2009 roku filmem krótkometrażowym „Non stop kolor”. Najsłynniejszymi produkcjami w jej dotychczasowym dorobku są „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Dziewczyny z Dubaju”.

Artus Short Film Festiwal to cztery inspirujące dni z krótkimi metrażami w rolach głównych! Wśród licznych wydarzeń znajdziecie: filmowe bloki tematyczne, spotkania z uznanymi twórczyniami i twórcami, wystawę plakatów filmowych, a także warsztaty dla najmłodszych adeptów kina!

Mecenasem Artus Short Film Festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
belka z logotypami mecenasów i partnerów