Artus Movie | Miś - Wykład o filmie

Kiedy

04.05.2021
wtorek | godz. 18:30

Gdzie

YouTube, Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 18:30, a także po jej zakończeniu na obu profilach bez ograniczeń

Kliknij i przenieś się do artusowego

Artus Movie to cykl zaproponowany przez Dwór Artusa, w którym będziemy starali się dokładnie analizować jeden kultowy film. Opowiemy nie tylko o historii jego powstania, ale także o zawartej w nim wymowie i symbolice. Jak zawsze też postaramy się na artusowym Facebooku i YouTubie odpowiedzieć na pytania publiczności.

Na pierwszy ogień wybraliśmy kultową komedię Stanisława Barei – Miś. Tytuł ten pojawił się nie bez przyczyny. Dokładnie 40 lat temu, właśnie 4 maja film miał swoją premierę i pewnie nikt wtedy nie spodziewał się, iż ta produkcja urośnie do rangi symbolu, że będzie odpowiadać żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. Że będzie to miś na skalę naszych możliwości.

Podczas filmoznawczego wykładu postaramy się nie tylko opowiedzieć szereg ciekawostek i nieznanych faktów dotyczących filmu i jego produkcji, ale także wnikliwie wejść w samo dzieło filmowe, odczytując poszczególne sceny. Nie zabraknie także obfitego materiału porównawczego i szeregu mniej znanych zdjęć, by skrupulatnie zanalizować dzieło, interpretując jego poszczególne sceny.

Wykład poprowadzi dla Was Łukasz Wudarski.