Artus Festival – Kloss/Janosik/Karwowski – piosenki i muzyka Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza

Kiedy

20.11.2018
wtorek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

40zł / normalny
35zł / ulgowy
Wydarzenie archiwalne
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Niezwykle popularne, często wręcz kultowe, polskie seriale, takie jak Wojna domowa, Stawka większa niż życie, Czterdziestolatek, Alternatywy 4 – łączy je postać Jerzego Dudusia Matuszkiewicza.

Wspaniały aranżer i kompozytor niezliczonej ilości piosenek oraz muzyki do niezapomnianych seriali i filmów telewizyjnych i filmów fabularnych, m.in. Małżeństwo z rozsądku, Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Poszukiwany, poszukiwana, Zaklęte rewiry. Jego utwory chętnie są wykonywane zarówno przez artystów estradowych jak i przez muzyków jazzowych.

W tym roku w kwietniu obchodził 90. urodziny. Z tej okazji kilku znakomitych muzyków i współpracowników jubilata, pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Jagodzińskiego, postanowiło uczcić tę rocznicę. Podczas Artus Festival wystąpią z koncertem prezentującym wycinek ogromnego dorobku kompozytorskiego JDM.

Na scenie zobaczymy i usłyszymy znakomitych instrumentalistów: Andrzeja Jagodzińskiego (fortepian), Adama Cegielskiego (kontrabas), Czesława Bartkowskiego (perkusja), Roberta Majewskiego (trąbka, flugelhorn).

Zapowiada się elegancki wieczór z dużą dawką pogodnej aury za sprawą hitowych piosenek w wykonaniu Agnieszki Wilczyńskiej. W jej interpretacji usłyszymy Zakochani są wśród nas, Miłość złe humory ma, Stawka większa niż życie, Tylko wróć, Wojna domowa, Czterdzieści lat minęło i wiele innych równie czarujących.

Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego

Mecenasi Artus Festival 2018 - belka