Artus Festival | Lasse Matthiessen i Maks Łapiński | Scena Alternatywna | II Dzień

Kiedy

23.07.2021
piątek | godz. 17:30

Gdzie

Filia Dom Muz | Podmurna

Bilety

20-15zł / normalny
Bilety: 15 zł/za jeden dzień, 20 zł/Karnet na dwa dni | Koncerty odbywają się w ciągu dwóch dni (od 22 lipca do 23 lipca 2021 roku, godz. 19:30) | Bon na 15% zniżki – dla wszystkich osób, które są zaszczepione wymaganymi dawkami dowolnej szczepionki zapobiegającej COVID -19 | W punktach szczepień po przyjęciu pełnej dawki szczepionki dostępny będzie Bon Covidowy z unikalnym kodem promocyjnym | Wraz z biletem zniżkowym należy w dniu imprezy posiadać ze sobą kod QR (otrzymywany po zakończonym cyklu szczepień) w postaci umożliwiającej zeskanowanie kodu | Kod promocyjny do wykorzystania na ptaformie GoOut | Liczba biletów zniżkowych jest ograniczona
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

W ramach Artus Festival przygotowaliśmy dla Was również jego wyjątkową część – SCENĘ ALTERNATYWNĄ! Ten cykl wydarzeń poszerzy Wasze muzyczne horyzonty i sprawi, że poznacie artystów, których twórczość zapewni niezwykłe doznania wszystkim szukającym w muzyce nieszablonowego, odkrywczego podejścia. W drugą muzyczną podróż ruszymy z Lasse Matthiessenem z Danii oraz Maksem Łapińskim z Polski. Melodyjność utworów Lassego i łagodna energia Maksa sprawią, że jeszcze długo po koncercie będziecie wspominać udział w nim jako coś naprawdę wyjątkowego!

Muzyka Lasse Matthiessena to połączenie prostoty i piękna. To również mieszanka mrocznych nastrojów z delikatnością. Twórczość artysty jest wypadkową folku, country, bluesa i muzyki ludowej. Niski, głęboki głos i piękne melodie to znak firmowy artysty. Na koncercie usłyszymy akustyczne piosenki umiejscowione między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake’a. W dorobku ma cztery płyty. Lasse zagrał setki koncertów (zarówno solo jak i ze swoim zespołem) w takich krajach jak Niemcy, Francja, Austria, Hiszpania, USA, Norwegia i Holandia. W naszym kraju wystąpił na ważnych festiwalach takich jak Asymmetry Festival (Wrocław), Łódź Songwriters Festival (Łódź) czy Green Zoo Festival (Kraków).

Maks Łapiński, druga gwiazda tego wieczoru, czaruje głosem przy akompaniamencie subtelnych dźwięków gitary i fortepianu. Jego koncerty to wydarzenia, które trudno opisać – trzeba je przeżyć. Pochodzący z Kujawsko-Pomorskiego muzyk, tworzy nieustannie, od kiedy w wieku 9 lat, napisał swoją pierwszą piosenkę. Dziś jest tekściarzem, kompozytorem, instrumentalistą i wokalistą, którego twórczość w sierpniu 2020 roku doceniono na międzynarodowym festiwalu Carpathia Festival. Łapiński zdobył tam nagrodę Grand Prix, śpiewając swoją autorską piosenkę Lew. Maks Łapiński to zagorzały miłośnik improwizacji, muzyk obdarzony ogromną wrażliwością (nie tylko muzyczną) i optymizmem. Aktualnie pracuje nad debiutancką płytą – materiał będzie bardzo osobisty, nieco romantyczny i naładowany pozytywną energią.

Koncerty odbywają się w ciągu dwóch dni (od 22 lipca do 23 lipca 2021 roku, godz. 19:30)

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.