Artus Festival | Justyna Bednarek | Aneks Literacki

Kiedy

01.08.2021
niedziela | godz. 10:30

Gdzie

Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Mała Be, Malinowa z Truskawką, Prawa niebieska – czy Wasze dzieci kojarzą tych bohaterów bestsellerem serii książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek? Z myślą o najmłodszych czytelnikach w literackiej części Artus Festival, przygotowaliśmy interaktywne spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, w trakcie którego oprócz niej samej pojawią się także… pacynki! Autorka wspólnie z dziećmi ułoży nowe opowiadanie o skarpetkach, w którym każde z nich będzie miało okazję, dodać coś od siebie!

Justyna Bednarek to romanistka i nagrodzona autorka, która przez lata pracowała jako dziennikarka oraz redaktorka. Na spotkaniu opowie o swoich książkach, a także zdradzi, jak to się stało, że została pisarką. Jej Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek z ilustracjami Daniela de Latour zostały uznane za najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku Przecinek i Kropka, zdobyły także Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. W kwietniu 2017 ukazał się drugi tom skarpetkowych przygód: Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) – pierwszy nakład w wysokości 10 000 zniknął z magazynu wydawnictwa w ciągu dwóch tygodni!

Po spotkaniu – o godzinie 12:00 – zapraszamy na towarzyszące wydarzeniu tematyczne warsztaty plastyczne dla najmłodszych, odbywające się w chłodnych Piwnicach Kultury Dworu Artusa. Szykuje się dzień pełen wrażeń! Ilość miejsc na warsztaty ograniczona. Wstęp wolny

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.