Artus Festival | Warszawska Orkiestra Sentymentalna | Koncert

Kiedy

30.07.2022
sobota | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

49-69zł / normalny
Bilety: I pula - 49 zł, II pula - 59 zł, III pula - 69 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Rozsmakowani w dawnych melodiach polskiej rewii i kabaretu, wybierają to, co najlepsze z bogactwa sceny dwudziestolecia i czasów powojennych…. Już 30 lipca 2022 roku w ramach Artus Festival przenieśmy się w czasy skocznych polek, porywających foxtrotów i namiętnego tanga! Naszymi przewodnikami po stylowych kompozycjach ubiegłego wieku będą muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej!

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół inspirujący się piosenkami i pieśniami z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga, aranżacjami Henryka Warsa i Rostworowskiego, a także wykonaniami orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. W 2015 roku zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia, ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”. Interpretując znane kompozycje, zachowują ich ponadczasowy styl i urok, dodając odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, muzycy regularnie go zgłębiają, czego owocem jest drugi album – „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w 2017 roku w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua. W listopadzie 2018 roku trafił do rąk słuchaczy album „Płyń Wisełko”. Piosenki, które się tam znalazły, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach.

Jeżeli tak, jak my z tęsknotą spoglądacie w czasy narodzin srebrnego ekranu oraz towarzyszących ich melodiom, nie może Was zabraknąć podczas wyjątkowego koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej! Wsiadajcie na pokład Artus Festiwalu – muzyczny wehikuł czasu startuje już 30 lipca 2022 roku o godz. 18:00!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz, TV Toruń, Radio GRA, Oto Toruń, Tylko Toruń, Poza Toruń.

Sponsor Główny Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Sponsorzy: Nova Trading, Polonica Broker, Rossmann, Fabryka Cukiernicza Kopernik.