Artus Festival | Światła! Kamera! Artus! | „Rok spokojnego słońca”

Kiedy

25.07.2022
poniedziałek | godz. 16:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Liczba miejsc ograniczona | Bezpłatne wejściówki do odbioru godzinę przed seansem | Jednej osobie przysługuje 1 wejściówka. Brak możliwości rezerwacji wejściówek
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

W ramach tegorocznego Artus Festiwalu realizujemy niezwykły cykl filmowy – „Światła! Kamera! Artus!” Z czego wynika jego wyjątkowość? Podczas serii seansów obejrzymy produkcje kręcone w naszym regionie – szczególnie w Toruniu oraz w samym Dworze Artusa! Każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie autorskie oraz dyskusja z udziałem publiczności. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Do małego miasteczka na zachodzie Polski przyjeżdża komisja wojskowa z USA. W trakcie poszukiwań grobów jeńców alianckich dochodzi do spotkania dwójki ludzi – dojrzałej Emilii i amerykańskiego kierowcy Normana. Wzajemne zainteresowanie utrudnia bariera językowa, jednak między parą zaczyna rodzić się uczucie. Mimo iż obydwoje są wolni i zafascynowani sobą, kobieta odmawia wspólnego wyjazdu za ocean. Czy miłość okaże się silniejsza niż odległość?

Pamiętajcie, by po zakończonym seansie nie opuszczać naszego kina! Zostańcie na spotkaniu autorskim, które będzie świetną okazją do rozmowy wokół filmu oraz poznania ciekawostek i kulis jego realizacji! Ile znajomych Wam miejsc zobaczyliście na ekranie? Wpadnijcie do Artus Cinema 25 lipca o godz. 16:30 i podzielcie się z nami swoimi refleksjami!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz, TV Toruń, Radio GRA, Oto Toruń, Tylko Toruń, Poza Toruń.

Sponsor Główny Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Sponsorzy: Nova Trading,Polonica Broker, Rossmann, Fabryka Cukiernicza Kopernik.