Artus Festival | Światła! Kamera! Artus! | „Nędzarz i madame"

Kiedy

08.08.2022
poniedziałek | godz. 14:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Liczba miejsc ograniczona | Bezpłatne wejściówki do odbioru godzinę przed seansem | Jednej osobie przysługuje 1 wejściówka. Brak możliwości rezerwacji wejściówek
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

W ramach tegorocznego Artus Festiwalu realizujemy niezwykły cykl filmowy – „Światła! Kamera! Artus!” Z czego wynika jego wyjątkowość? Podczas serii seansów obejrzymy produkcje kręcone w naszym regionie – szczególnie w Toruniu oraz w samym Dworze Artusa! Każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie autorskie oraz dyskusja z udziałem publiczności. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Film ukazuje artystyczną i dobroczynną działalność polskiego malarza i powstańca styczniowego – Adama Chmielowskiego. Mężczyzna, porzucając pełne burzliwych doświadczeń życie, wstępuje do zakonu jezuitów. Po serii niefortunnych doświadczeń zostaje z niego wydalony. Chcąc służyć ubogim, przybiera imię brata Alberta, by następnie założyć zgromadzenie albertynów i albertynek. Historię jego życia dopełniają losy przyjaciół Chmielowskiego – Heleny Modrzejewskiej i Józefa Chełmońskiego.

Pamiętajcie, by po zakończonym seansie nie opuszczać naszego kina! Zostańcie na spotkaniu autorskim, które będzie świetną okazją do rozmowy wokół filmu oraz poznania ciekawostek i kulis jego realizacji! Ile znajomych Wam miejsc zobaczyliście na ekranie? Wpadnijcie do Artus Cinema 8 sierpnia o godz. 16:30 i podzielcie się z nami swoimi refleksjami!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz, TV Toruń, Radio GRA, Oto Toruń, Tylko Toruń, Poza Toruń.

Sponsor Główny Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Sponsorzy: Nova Trading, Polonica Broker, Rossmann, Fabryka Cukiernicza Kopernik.