Artus Festival | Światła! Kamera! Artus! | „1409. Afera na zamku Bartenstein”

Kiedy

18.07.2022
poniedziałek | godz. 14:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Liczba miejsc ograniczona | Bezpłatne wejściówki do odbioru godzinę przed seansem | Jednej osobie przysługuje 1 wejściówka. Brak możliwości rezerwacji wejściówek

W ramach tegorocznego Artus Festiwalu realizujemy niezwykły cykl filmowy – „Światła! Kamera! Artus!” Z czego wynika jego wyjątkowość? Podczas serii seansów obejrzymy produkcje kręcone w naszym regionie – szczególnie w Toruniu oraz w samym Dworze Artusa! Każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie autorskie oraz dyskusja z udziałem publiczności. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Na obrzeżach państwa zakonnego stoi mały, zaniedbany zamek Bartenstein. Jego mieszkańcy w niczym nie przypominają bezwzględnych i okrutnych rycerzy, znanych z kart powieści Sienkiewicza – zdecydowanie bliżej im do bohaterów wyciągniętych ze skeczy Monty Pythona. Ich lenistwo nie może jednak trwać w nieskończoność, bowiem zamek ma wkrótce odwiedzić Wielki Mistrz. Aby ukryć swoje próżniactwo i niechęć do pracy, zakonni leserzy muszą uciec się do podstępu…

Pamiętajcie, by po zakończonym seansie nie opuszczać naszego kina! Zostańcie na spotkaniu autorskim, które będzie świetną okazją do rozmowy wokół filmu oraz poznania ciekawostek i kulis jego realizacji! Ile znajomych Wam miejsc zobaczyliście na ekranie? Wpadnijcie do Artus Cinema 18 lipca o godz. 16:30 i podzielcie się z nami swoimi refleksjami!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz, TV Toruń, Radio GRA, Oto Toruń, Tylko Toruń, Poza Toruń.

Sponsor Główny Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Sponsorzy: Nova Trading, Polonica Broker, Rossmann, Fabryka Cukiernicza Kopernik.