Artus Festival | „Co ćpać po odwyku” | Jakub Żulczyk i Juliusz Strachota

Kiedy

27.07.2022
środa | godz. 16:30

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Czym zastąpić dotychczasowy nałóg? Zastanawiacie się pewnie dlaczego zadajemy to pytanie. O co chodzi? O szczerość! O życie na trzeźwo. O życie po upadku. Na temat życia bez wstydu i lęku porozmawiamy z kolejnymi gośćmi Artus Festivalu – Jakubem Żulczykiem i Juliuszem Strachotą – znanymi pisarzami oraz pomysłodawcami podcastu „Co ćpać po odwyku”.

Dwóch typów – pisarzy, niepijących alkoholików i narkomanów – będzie rozmawiać o tym, jak dobrze żyć szczęśliwie, ale bez wydawania pieniędzy na kołczów, bez ćwiczenia mindfulness dla liderów. Dwóch typów poobijanych, którzy się poskładali i wyszli na bardzo prostą. Dwóch typów, z których obaj mają dystans do swojej przeszłości i dzielą się swoimi upadkami i tym, jak wstawali. Dwóch typów, którzy potrafią się z siebie śmiać.

Podczas analogowego spotkania z serii „Co ćpać po odwyku” porozmawiamy o dawaniu wzorców, zawróceniu w przymusie samorozwoju i życiu po zerwaniu z nałogiem. Nasi goście będą odwoływać się do osobistych doświadczeń, a nie chwilowych trendów.


Jakub Żulczyk – polski pisarz, felietonista, publicysta oraz scenarzysta serialowy. Laureat Nagrody Literackiej m. st. Warszawy 2018 w kategorii proza oraz Literackiej Nagrody Warmii i Mazur 2017 za powieść „Wzgórze psów”. Scenarzysta serialu „Belfer”, a na podstawie jego bestsellerowego „Ślepnąc od świateł” nakręcono serial telewizyjny, wyprodukowany i dystrybuowany przez HBO.

Juliusz Strachota – pisarz, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografii w łódzkiej filmówce. Pierwszą książkę wydał w 2006 roku nakładem Świata Książki – „Oprócz marzeń warto mieć papierosy”. Dla „Dużego Formatu” napisał reportaż o swoich zmaganiach z uzależnieniem od leków przeciwlękowych. W 2019 roku wydał „Turystę Polskiego w ZSRR”, a w roku 2020 ukazała się jego kolejna powieść „Krótka wycieczka na tamten świat”.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz, TV Toruń, Radio GRA, Oto Toruń, Tylko Toruń, Poza Toruń.

Sponsor Główny Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Sponsorzy: Nova Trading, Polonica Broker, Rossmann, Fabryka Cukiernicza Kopernik.