ART-LAB - muzyczne „eksperymenty” nie tylko dla dzieci

Kiedy

12.10.2019
sobota | godz. 13:00

Gdzie

Piwnice Kultury
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Bezpłatne wejściówki od 4 października w kasie Dworu Artusa i na artus.torun.pl. Minimalny wiek uczestnika: 6 lata
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Kto z nas nie marzy, aby stanąć za konsoletą dj-ską i „pomiksować”? To wszystko będzie możliwe na interaktywnych warsztatach muzycznych, na które zapraszamy do Dworu Artusa dzieci wraz ze swoimi rodzicami! Warsztaty udowodnią, że tworzenie muzyki może być znacznie prostsze niż myślimy.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają budowę i podstawowe funkcje sprzętu dj-skiego, techniki scratchingu, a przede wszystkim doświadczą fantastycznej zabawy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Makey Makey, będziemy mogli miksować muzykę za pomocą m.in. owoców. Okazuje się, że skomplikowany w obsłudze sprzęt, można zastąpić przedmiotami codziennego użytku, które doskonale sprawdzają się jako mikser dj-ski czy gramofon.

Warsztaty poprowadzi doskonale znany w toruńskim środowisku Steve Nash i jego ekipa. Na swym koncie ma wiele sukcesów zarówno jako klasyczny pianista, jak i producent oraz DJ. Trzykrotny mistrz świata Dj-ów, autor projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, w którym dziewięciu dj-ów wspólnie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną dało popis swych niezwykłych umiejętności. Steve Nash to również doświadczony nauczyciel, który prowadzi warsztaty z dj-ingu zarówno dla dzieci, jak i starszych, a także profesjonalistów i osób zupełnie początkujących.

To wszystko w naszych salach edukacyjnych Piwnice Kultury. Dwie sale, które chcemy wypełnić zajęciami z dobrą energią i kreatywnością. Zapewniamy, że będzie kolorowo pod każdym względem!