Arkadiusz Jakubik – spotkanie

Kiedy

23.10.2016
niedziela | godz. 16:00

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Etatowy aktor Wojciecha Smarzowskiego, reżyser, scenarzysta teatralny, mistrz dubbingu, muzyk, wokalista i człowiek instytucja, czyli Arkadiusz Jakubik spotka się toruńska publicznością podczas Forte Artus Festivalu.

O sobie mówi, że jest upartym osłem spod znaku Koziorożca i jeżeli sobie wymyśli jakąkolwiek, najbardziej nawet paranoiczną sytuację, czy poroniony pomysł to zawsze doprowadzi to do końca.

Od wielu lat konsekwentnie działa na różnych polach kultury, pisząc scenariusze, występując z zespołem Dr. Misio, reżyserując filmy, dubingując i przede wszystkim grając sugestywne postaci, które każdy widz na długo zapamiętuje. To on wcielił się w niezapomnianą rolę notariusza Janochy w Weselu, Edwarda Środonia w Domu Złym i sierżanta seksoholika Bogdana Petryckiego w Drogówce. Krytyka i publiczność doceniła wykreowaną przez niego postać Pawła Rosińskiego, ojca głównego bohatera filmu Chce się żyć. To właśnie za tę rolę otrzymał nagrodę Orła przyznawaną przez Polską Akademię Filmową.

Podczas spotkania w Dworze Artusa aktor, znany ze swojej gadatliwości, opowie Paulinie Błaszkiewicz o niezwykle wymagającej roli w Wołyniu, reżyserii swojego drugiego filmu jaką jest Prosta Historia o Morderstwie, a także o zupełnie nieznanych masowej publiczności związkach z Toruniem.

Jeżeli jakiś rytuał, który mam wpisany na swój twardy dysk, zostaje zakłócony, na przykład przez brak jakiegoś elementu, składnika, to dostaję absolutnego szału. Podnosi mi się ciśnienie i jestem zirytowany. Takim przykładem jest kawa. Każdy ją pije, ale ja, żeby ją przyrządzić potrzebuję aż sześciu składników. Niezbędny jest cynamon, imbir, czerwona, słodka papryka, mleko waniliowe sojowe, kawa waniliowa i miód. Teraz syrop z agawy, bo miód jest wysokokaloryczny. Nie daj Boże, jeśli mi któregoś składnika zabraknie, a najczęściej brakuje waniliowego mleka, bo ciężko je dostać, to wtedy jest masakra. Cały dzień mam zepsuty.

Arkadiusz Jakubik

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu: „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2016”