Anna Seniuk – spotkanie autorskie

Kiedy

27.11.2016
niedziela | godz. 16:00

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Wyjątkowe spotkanie z aktorką teatralną i filmową, Anną Seniuk odbędzie się w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki. Związane jest ono z promocją niezwykłej książki – wywiadu rzeki, którego artystka udzieliła swojej córce Magdalenie Małeckiej-Wippich. Seniuk znana jest ze swojej powściągliwości w mówieniu o swoim prywatnym życiu i po raz pierwszy tak szczerze zdradza jego kulisy.

Z miłości porzuciła rolę, która trafia się aktorce raz na sto lat. O mały włos – aż trzykrotnie – nie straciła życia. Zwymyślała komisję egzaminacyjną krakowskiej szkoły teatralnej, uwiodła swą grą rosyjskiego dramaturga i jako pierwsza polska aktorka pokazała na dużym ekranie biust. A wszystko to – jak sama mówi – zaczęło się w dniu, w którym biegnąc przez krakowski rynek, „przeskoczyła Sukiennice”. Odżegnuje się od wizerunku ciepłej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce. Dziś nie boi się opowiedzieć o swoich życiowych zmaganiach.

Anna Seniuk – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Ukończyła PWST w Krakowie. Była aktorką Starego Teatru w Krakowie, Teatru Ateneum, Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego. Od 2003 występuje w Teatrze Narodowym.

Spotkanie z aktorką poprowadzi Jerzy Kisielewski, znany dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Więcej informacji o 22. Toruńskim Festiwalu Książki dostępne na stronie: www.torunskifestiwalksiazki.pl

anna-seniuk