30. Toruński Festiwal Książki | Katarzyna Groniec

Kiedy

29.11.2024
piątek | godz. 19:00

Gdzie

Dwór Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Artykuł dostępny w audiodeskrypcji

Zadebiutowała na deskach teatru Studio Buffo w kultowym musicalu „Metro”. Laureatka Fryderyków 2019 i 2024 w kategorii „muzyka poetycka”. Gościnią 30. Toruńskiego Festiwalu Książki będzie wokalistka, autorka tekstów i pisarka – Katarzyna Groniec! Spotkanie będzie dotyczyło jej najnowszej książki – „Kundle".
Katarzyna Groniec to jedna z najbardziej wszechstronnych artystek polskiej sceny muzycznej i teatralnej. „Kundle" to jej debiut prozatorski, który otrzymał wyróżnienie w ramach IX edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Kapituła przyznała autorce miesięczną rezydencję literacką w miejscowości Vence na południu Francji. Książka jest literacką odyseją przez czas i przestrzeń. Pisarka sprawnie przenika przez dzieje kolejnych pokoleń, ukazując psychologiczne portrety rozbitych rodzin i osób wychodzących naprzeciw własnej tożsamości. Spotykają się w niej Staroślązacy i przesiedleńcy z Kresów, Żydzi, Romowie i Niemcy. Ich losy przecinają się, konfrontując ze sobą różnorodność kultur.

Zadebiutowała na deskach teatru Studio Buffo w kultowym musicalu „Metro”. Laureatka Fryderyków 2019 i 2024 w kategorii „muzyka poetycka”. Gościnią 30. Toruńskiego Festiwalu Książki będzie wokalistka, autorka tekstów i pisarka – Katarzyna Groniec! Spotkanie będzie dotyczyło jej najnowszej książki – „Kundle”.

Katarzyna Groniec to jedna z najbardziej wszechstronnych artystek polskiej sceny muzycznej i teatralnej. „Kundle” to jej debiut prozatorski, który otrzymał wyróżnienie w ramach IX edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Kapituła przyznała autorce miesięczną rezydencję literacką w miejscowości Vence na południu Francji. Książka jest literacką odyseją przez czas i przestrzeń. Pisarka sprawnie przenika przez dzieje kolejnych pokoleń, ukazując psychologiczne portrety rozbitych rodzin i osób wychodzących naprzeciw własnej tożsamości. Spotykają się w niej Staroślązacy i przesiedleńcy z Kresów, Żydzi, Romowie i Niemcy. Ich losy przecinają się, konfrontując ze sobą różnorodność kultur.

fot. Anna Powierża

belka logotypowa z patronami, mecenasami, sponsorami i partnerami festiwalu 30. TFK 2024