W świecie Kopernika - czyli o planetach, Toruniu i nauce w średniowieczu

Kiedy

Termin ustalany na bieżąco z prowadzącym

Gdzie

Dwór Artusa

Bilety

20

Prowadzący: Anna Kacperska

Telefon: 509 696 050

E-mail: anna.kacperska@artus.torun.pl

Zajęcia dla dzieci 8-12 lat | Czas trwania 1,5 h | Grupa max - 24 osoby | Prowadząca - Karolina Król-Buczko | Więcej info - 509 696 050 | Szczegółowe informacje: edukacja@artus.torun.pl.
Artykuł dostępny w audiodeskrypcji

Wszechświat od zawsze ciekawił ludzi... jednak w średniowieczu większość społeczeństwa nigdy nie opuszczała swojej rodzinnej miejscowości. Nie oznacza to, że nie marzyli o podróżach i kosmosie!

Czy zastanawialiście się, jak wyglądali i co robili średniowieczni naukowcy? Co to jest gabinet osobliwości? Oraz czy w Torunia zdobywanie wiedzy było łatwe?

Jeżeli tak - to zajęcia dla Was!

W trakcie warsztatów dowiemy się, jak zdobywano wiedzę w średniowieczu. Poznamy termin kolekcjonowania osobliwości i zdobyczy nauki oraz postaramy się zrozumieć, jak ciężko było w dawnych czasach nie tylko zdobyć wiedzę, ale i zmieniać ludzkie myślenie i wprowadzać do świadomości zupełnie nowe teorie i odkrycia. Ponadto stworzymy swój własny "układ słoneczny" - każdy zaprojektuje kilka planet i gwiazd, którym nada nazwy. Następnie przyczepimy je do sznureczków i słomek - tak powstanie nasz własny - autorski układ planetarny! Dodatkowo zbudujemy z origami - rakietę kosmiczną - by móc polecieć na spotkanie z przygodą.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Kopernik - warsztaty

Wszechświat od zawsze ciekawił ludzi… jednak w średniowieczu większość społeczeństwa nigdy nie opuszczała swojej rodzinnej miejscowości. Nie oznacza to, że nie marzyli o podróżach i kosmosie!

Czy zastanawialiście się, jak wyglądali i co robili średniowieczni naukowcy? Co to jest gabinet osobliwości? Oraz czy w Torunia zdobywanie wiedzy było łatwe?

Jeżeli tak – to zajęcia dla Was!

W trakcie warsztatów dowiemy się, jak zdobywano wiedzę w średniowieczu. Poznamy termin kolekcjonowania osobliwości i zdobyczy nauki oraz postaramy się zrozumieć, jak ciężko było w dawnych czasach nie tylko zdobyć wiedzę, ale i zmieniać ludzkie myślenie i wprowadzać do świadomości zupełnie nowe teorie i odkrycia. Ponadto stworzymy swój własny „układ słoneczny” – każdy zaprojektuje kilka planet i gwiazd, którym nada nazwy. Następnie przyczepimy je do sznureczków i słomek – tak powstanie nasz własny – autorski układ planetarny! Dodatkowo zbudujemy z origami – rakietę kosmiczną – by móc polecieć na spotkanie z przygodą.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Honorowym patronem wydarzenia jest Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.