Radio-teleskop.pl – Piotr Majewski – wernisaż wystawy

Radio-teleskop.pl – Piotr Majewski

Kiedy

07.06.2016
wtorek | godz. 18:30

Gdzie

Galeria Artus
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna 1 lipca 2016, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00 oraz podczas imprez.

Wystawa pod hasłem radio-teleskop.pl jest emanacją autorskiego projektu, który niedawno narodził się w sieci. Jego kreatorem jest Piotr Majewski – radiowiec, astrofotograf, popularyzator astronomii i smooth jazzu. Swoje pasje i zawodowe doświadczenia postanowił połączyć w internetowym medium, które tylko z pozoru jest zwyczajną galerią fotografii. Zdjęcia spod znaku radio-teleskop.pl nie grają roli dzieł skończonych, lecz stanowią punkt wyjścia do snucia ciekawych opowieści o niebie gwiaździstym i zjawiskach na nim zachodzących.

Ich autor podkreśla, że bezpośrednim impulsem do stworzenia projektu był tytuł Mistrza Mowy Polskiej przyznany mu w toruńskim Dworze Artusa w 2012 roku. – Wtedy poczułem, że muszę dać publiczności coś więcej niż swoją obecność na antenie Polskiego Radia PiK – mówi autor. Gnany wewnętrznym imperatywem zaczął od wnikliwego przeglądu owoców swojej pasji, którą uprawia od dekady. Jest nią astrofotografia – ze szczególnym wskazaniem na łączenie piękna Wszechświata z urokami ziemskiego krajobrazu.

Najciekawsze fotografie nieba autorstwa Piotra Majewskiego będzie można oglądać w Dworze Artusa, w galerii na pierwszym piętrze. Wśród nich znajdą się prace niepublikowane, a na wielu rozpoznamy Toruń i okolice, które dla autora stanowią plener najbliższy jego sercu.

Radio-teleskop.pl – Piotr Majewski