Kino Filozofów

Kino Filozofów

20.04.2017 (czwartek) godz. 16:00
Artus Cinema
Wydarzenie archiwalne
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek.

Kino filozofów to nowy cykl przygotowany przez Instytut Filozofii i Dwór Artusa. Podczas specjalnych seansów, raz w miesiącu prezentowane będą niezwykłe filmy, w których na pierwszy plan wychodzi doniosły problem filozoficzny. Każdy obraz stawiać będzie inne pytania, na które nie spodziewajmy się prostych odpowiedzi. Każdy obraz poruszy problemy z jakimi ludzkość boryka się od dawien dawna. Jeśli więc interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega, chcesz ćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli, to te seanse są dla Ciebie! Każdorazowo prezentować będziemy kino, które nikogo nie pozostawia obojętnym, dodatkowo poprzedzając projekcję ciekawymi syntetycznymi prelekcjami filozoficznymi.

Na początek niezwykła produkcja uznawana za kultowy obraz lat 70-tych. Film o tym, jak widzielibyśmy świat, gdybyśmy zaczęli go poznawać dopiero jako dorośli. Czy potrafilibyśmy go zrozumieć? Czy umielibyśmy w nim funkcjonować? To film oparty na faktach a jednocześnie bardzo dobry filozoficzny eksperyment myślowy.

Seans poprzedzi prelekcja dr Anity Pacholik- Żuromskiej

Czas trwania filmu wraz z prelekcją 2 godz. 20 min.