Janusz Radek

Janusz Radek z zespołem – Popołudniowe Przejażdżki

23.07.2016 (sobota) godz. 21:00
Amfiteatr Muzeum Etnograficznego
Wydarzenie archiwalne
Nieodebrane rezerwacje - wyprzedawane od 20 lipca (środa) od godziny 12:00! Zwroty biletów zakupionych w kasie są możliwe wyłącznie w kasie Dworu Artusa do 23 lipca 2016 r. do godz. 19:00
Wydarzenie "Archived: Janusz Radek z zespołem – Popołudniowe Przejażdżki" odbędzie się w ramach cyklu: Koncerty pod Gwiazdami

Koncerty Janusza Radka uzależniają. Te spotkania chce się powtarzać. Nic dziwnego. To artysta kompletny. Ma mocny i łatwo rozpoznawalny głos, szacowany na 4 i pół oktawy! Może więc sobie pozwolić na brawurowe wykonywanie utworów o poetyckim klimacie, piosenek pełnych punkrockowej energii, a nawet, ze względu na niezwykłą rozpiętość dźwięków, może zaśpiewać męsko-damski duet… sam ze sobą.

Obdarzony naturalnym i spontanicznym talentem aktorskim tworzy niezwykłe, przykuwające uwagę interpretacje. Do tego dochodzi żywioł jego temperamentu i autentyczna radość śpiewania, muzykowania, obcowania z publicznością, która jest dla niego najważniejsza. Dlatego też widownia jest mu tak oddana i niezmiennie powraca by go podziwiać i oklaskiwać.

Podczas tegorocznych Koncertów pod Gwiazdami, poznamy zupełnie nowe, koncertowe oblicze Janusza Radka. Wraz z zespołem w programie Popołudniowe Przejażdżki zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty, którą wyprodukował doskonale znany w Toruniu Leszek Biolik (Obywatel GC, Republika). Dzięki temu nowe oblicze piosenkarza stało się bardziej zwolnione, zrelaksowane, pełne spokoju. Muzycznie artyści sięgnęli po brzmienia lat 60. i 70., korzystając m.in. z syntezatorów analogowych. To sprawiło że powstała płyta zupełnie inna, lokująca się pomiędzy klimatem brytyjskiego popu a estetyką Grzegorza Ciechowskiego.

Podczas toruńskiego koncertu pojawią się nie tylko utwory z Popołudniowych przejażdżek. Usłyszymy także najbardziej znane i lubiane hity, takie jak: Dziękuję za miłość, Czekam wytrwale, Kiedy umrę kochanie, Sheila i Jeszcze raz. Artysta nie zapomni też o fanach brzmień sentymentalnych – sam zagra i zaśpiewa Zostawcie chwile i skomponowany do wiersza Haliny Poświatowskiej utwór Chciałbym cię. Zapowiada także specjalnie przygotowane na tę trasę premierowe kompozycje.

Wystąpią:

  • Janusz Radek – wokal, piano
  • Adam Drzewiecki- instr. klawiszowe
  • Jacek Długosz – gitara
  • Wojtek Fedkowicz – perkusja

Napisałem piosenki, które nie są szablonem o miłości, zdradzie, one wynikają z wiedzy, obserwacji, z tego, że w żyłach płynie krew (…). W tym momencie moje śpiewanie może być bardzo subtelne. Przy dużym aparacie instrumentalnym śpiewałem mocnymi efektownymi frazami, ale takie środki po prostu mi się znudziły. Teraz mogę skupić się na delikatności i wykorzystywaniu środkowych rejestrów mojego wokalu, przez co piosenka staje się nienachalna.

Janusz Radek