Dni Ciechowskiego – Fonetyka – Ciechowski

Kiedy

16.12.2016
piątek | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

30zł / normalny
20zł / ulgowy
Nieodebrane rezerwacje - wyprzedawane od 13 grudnia (wtorek) od godziny 12:00!

Tradycyjnie już Dwór Artusa włącza się w organizacje Dni Ciechowskiego, cyklicznej imprezy poświęconej Grzegorzowi Ciechowskiemu. W tym roku na scenie Sali Wielkiej zaprezentuje się zespół Fonetyka. Zespół od początku swojego istnienia stawia na melodyjne granie wypełnione genialnymi, poetyckimi tekstami. Sięgnęli już po takich mistrzów słowa jak Andrzej Bursa czy Rafał Wojaczek. Ostatnią płytę poświęcili z kolei najwybitniejszemu poecie polskiego rocka: Grzegorzowi Ciechowskiemu. Zespół zdecydował się wybrać i opracować teksty do których lider Republiki nie skomponował muzyki, tworząc tym samym swoisty nowy album tego wybitnego twórcy.

Fonetykę trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku muzycznego. Jeśli byłyby konieczne jakieś ramy, z definicji zespołowi najbliżej do polskiej alternatywy. W muzyce Fonetyki nie ma rockowego hałasu, nie ma tu kalkomanii i obliczonych z rzemieślniczą precyzją hitów – to dzieła do słuchania i do myślenia. Priorytetem grupy jest bowiem przekaz, stąd tak duża waga przywiązywana do tekstów, które muszą być ponadprzeciętne.

W Dworze Artusa usłyszymy utwory z ich płyty Ciechowski. Zabrzmią więc metafizyczne, wciąż aktualnie prezentujące polską rzeczywistość To nie ja, Jesteśmy biedni, czy Barykady świata.

Fonetyka Ciechowski

Wystąpią:

  • Przemysław Wałczuk – śpiew
  • Daniel Zaklikowski – gitara
  • Jacek Kościuszko – perkusja
  • Mirek Piechota – bas