„Filmy z serca Polski” – przegląd filmów krótkometrażowych

Kiedy

29.03.2016
wtorek | godz. 16:00

Gdzie

Artus Cinema

Bilety

5zł / normalny
Ilość miejsc ograniczona. Miejsca nienumerowane. Istnieje możliwość zakupu karnetu na 2 dni przeglądu (7 zł).

Filmy z serca Polski” to nie lada gratka dla kinomaniaków, zwłaszcza tych zafascynowanych krótkimi formami! W Dworze Artusa przypominamy przegląd filmów krótkometrażowych, który był prezentowany w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w październiku 2015 roku.

Pokaz obejmuje filmy polskich twórców, które zaistniały w ciągu 12 lat istnienia Tofifest. Co więcej były one wielokrotnie nagradzane również na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, jak np. na festiwalu w Gdyni, IFF Slamdance w Stanach Zjednoczonych, Cinema du Reel w Paryżu lub honorowane nagrodą BAFTA. Prezentowane produkcje z cyklu „Movies from the Heart of Poland” łączy nie tylko wysoki poziom artystyczny czy fakt, że zostały docenione przez krytyków. Twórcy tych filmów to osoby związane z regionem kujawsko-pomorskim. Cieszy to tym bardziej, że nasze województwo ma tradycje filmowe. Szansą na rozwój „biznesu” filmowego w regionie są właśnie filmowcy młodego pokolenia tacy jak m.in. Ryszard Kruk, Maciej Cuske, Marcin Sauter, Rafał Kapeliński, Marcin Gładych, Jacek Kościuszko, Marcel Woźniak czy Monika Kuczyniecka.

Filmy z serca Polski to poruszające fabuły i przejmujące dokumenty, które przedstawiają obraz Polski i Europy na początku XXI wieku. To wszystko będzie przeplecione unikatowymi teledyskami do utworów czołowych polskich zespołów, takich jak: Czesław Śpiewa, Bajzel, Sofa, Rejestracja i Fox. Wszystkie wideoklipy zostały zrealizowane w technikach rysunkowych, lalkowych i plastelinowej – które wymagają od twórców nie tylko talentu, ale i ogromu pracy.

Przegląd składa się z dwóch, dwugodzinnych bloków, które w Dworze Artusa będziemy mogli zobaczyć w dwa dni: 29-30 marca (wtorek-środa).

Program 1. dnia przeglądu

Ikona_PDF   Opis filmów, dzień pierwszy

Zobacz program 2. dnia przeglądu