Dzień św. Patryka - Donegal

Dzień św. Patryka - Doneg

Kiedy

17.03.2016
czwartek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

35zł / normalny
30zł / ulgowy
Ilość miejsc ograniczona. Miejsca nienumerowane przy stolikach. W cenie biletu irlandzki trunek. Nieodebrane rezerwacje - wyprzedawane od 14 marca (poniedziałek) od godziny 12:00!

W Dzień św. Patryka tradycyjnie Sala Wielka w Dworze Artusa zamieni się w swoisty pub i zabrzmią tradycyjne celtyckie brzmienia, o które zadba zespół Donegal. Święto to, co roku cieszy się w Polsce dużą popularnością. Również torunianie czekają na ten dzień, aby w gronie znajomych móc bawić się przy rytmach z zielonej wyspy i skosztować piwa – oczywiście zielonego.

Zespół Donegal to nie tylko muzycy o wysokim poziomie instrumentalny. Połączyła ich przede wszystkim fascynacja muzyką celtycką. To właśnie ona stała się ich natchnieniem i inspiracją do tworzenia własnych aranżacji takich utworów jak: reel, jig oraz hornipipe. Zespół przekracza granice stylów, łamie konwencje i kanony wykonawcze w nieznany dotąd sposób – łączy tradycyjne brzmienia celtyckie z elementami muzyki pop, rock, blues, bluegrass.

Energetyczna muzyka to niejedyna atrakcja tego wieczoru. Nieodłącznym elementem muzyki irlandzkiej jest też taniec. Tego wieczoru gościnnie wystąpi Zespół Tańca Irlandzkiego „Cailins”.

Oprócz doznań artystycznych, będzie też coś dla ciała. Irlandzki trunek to tradycyjnie już gratisowy dodatek do koncertowego biletu.

Dzień św. Patryka - Donegal

Wystąpią:

  • Monika Szweda – skrzypce
  • Roman Szweda – mandolina, bodhran, bouzouki, tin whistles
  • Adam Anikiel – gitara basowa
  • Piotr Lipiński – perkusja, bodhran

Zespół Tańca Irlandzkiego „Cailins”

 

Sponsor

Jan Olbracht - logo