Dzień dziecka w Artusie - Akademia Pana Kleksa

Kiedy

03.06.2017
sobota | godz. 15:00

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Udział w wydarzeniu jest nagrodą dla zwycięzców konkursów czytelniczych i w regionalnych mediach.

W tym roku Dwór Artusa na jeden dzień zamienia się w Akademię Pana Kleksa, gdzie dzieci odkrywać będą magiczny świat książki Jana Brzechwy. Ta niezwykła impreza czytelnicza to doskonałe połączenie zabawy i nauki!

Jednak aby stać się uczniem Pana Kleksa należy wygrać magiczny bilet!

Można to zrobić dwojako – z jednej strony bilet to nagroda w konkursie organizowanym w kilkunastu bibliotekach w regionie. Zwycięzcami są dzieci, które od początku roku przeczytały największą liczbę książek. Kartę wstępu do Akademii można również wygrać w konkursach w mediach regionalnych. Należy wymyślić hasło promujące czytelnictwo.

Uczniów w Akademii powita sam Pan Kleks, który podzieli dzieci na grupy i nada im imiona rozpoczynające się oczywiście od litery „A”. Czego mogą się spodziewać młodzi czytelnicy? Rozpoczniemy od magicznego obiadu, ale nie będzie to Kaczka Dziwaczka. Potem przyjdzie kolej na zajęcia, a wśród nich leczenie chorych słów, nauka kleksografii, warsztaty tworzenia baśni czy lekcja małego laboratorium chemicznego, ale i językowego. Będzie też specjalny escape room, z którego będą mogli wydostać się tylko prawdziwi mistrzowie ortografii.

W celu oddania atmosfery i realiów książki uczestnicy Akademii będą nagradzani podczas lekcji piegami za poprawne odpowiedzi. Dla posiadaczy największej liczby piegów przewidziane są dodatkowe nagrody książkowe!

Zabawę rozpoczniemy o godz. 15:00 i potrwa do ok. 20:30. Dla wszystkich uczniów Pana Kleksa przewidziany jest magiczny obiad, a dla osób spoza Torunia transport w obie strony.

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017

UWAGA!

Osoby, które wygrały magiczny bilet w konkursach organizowanych przez media, proszone są o odbiór pakietów w kasie Dworu Artusa w godz. 12:00-18:00 do 2 czerwca.

UWAGA:

  • Impreza dla dzieci w wieku 7-12 lat.
  • Magiczny bilet można wygrać w konkursach organizowanych przez media regionalne od 15.05.2017 (Dziennik Nowości, portal ddtorun.pl) lub w konkursie czytelniczym.
  • Konkurs czytelniczy organizowany jest w wybranych bibliotekach i filiach w regionie (Mała Nieszawka, Służewo, Ciechocinek, Lubicz Dolny, Grębocin, Gronowo, Lubicz Górny, Złotoria, Łysomice, Gostkowo, Lulkowo, Ostaszewo, Turzno, Zakrzewko). Zwycięzcami konkursu zostają dzieci, które od 1.01.2017 do dnia 11.05.2017 wypożyczyły największą liczbę książek.
  • Organizatorzy zapewniają posiłek oraz uczestnikom spoza Torunia również – transport.