Absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (1980). Od roku 1981 do chwili obecnej jest członkiem zespołu Starego Teatru w Krakowie.

Jego kariera rozpoczęła się od roli Laertesa W tragicznej historii Hamleta Szekspira w reżyserii Andrzeja Wajdy. W 1983 stworzył swoją pierwszą wybitną kreację jako Segismundo w Życie jest snem Calderona w reżyserii Jerzego Jarockiego. Tą rolą wpisał się w tradycję wielkich romantycznych kreacji krakowskiej sceny.

W tym samym okresie Globisz zaczął występować w filmach Andrzeja Wajdy. Zagrał w jego serialu telewizyjnym Z biegiem lat, z biegiem dni (1980) oraz głośnym Dantonie (1982), gdzie wcielił się w postać Amara; potem zagrał m.in.: w Krótkim filmie o zabijaniu Krzysztofa Kieślowskiego (1988) i serialu Jana Łomnickiego Modrzejewska (1989).

Globisz należy do aktorów o ujmującym scenicznym sposobie bycia. Ma w sobie wiele liryczności. Ale potrafi grać ostro, wręcz brawurowo. Wystąpił w blisko stu spektaklach Teatru Telewizji. W ostatnich latach zagrał także w kilkunastu filmach. Znalazły się wśród nich takie role, jak m.in.: Mieczysława Moczara w Pułkowniku Kwiatkowskim Kazimierza Kutza (1995), Majora Płuta w Panu Tadeuszu Wajdy (1999), Szymka w Weiserze Dawidku Wojciecha Marczewskiego (2000),  Hipolita w Pornografii Jana Jakuba Kolskiego (2001) i Anioła Giordano w Aniele w Krakowie Artura Więcka (2002).

Źródło: www.culture.pl

Krzysztof Globisz gościł w Dworze Artusa 10.12.2007.

Będę wracał do Torunia często, częściej oczywiście myślami.
Dwór Artusa, 10 grudnia 2007