Reżyser filmowy i teatralny, autor scenariuszy filmowych, sztuk scenicznych, telewizyjnych i słuchowisk radiowych. Także malarz i grafik.

Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1966) i PWSFTviT w Łodzi, gdzie ukończył reżyserię (1974). Jako reżyser filmowy debiutował w roku 1977 filmem Wodzirej, którego tytuł stał się na długie lata symbolem mentalności ludzi tamtej epoki.

Na swoim koncie posiada znaczące nagrody przyznawane za twórczość filmową. Za film W środku lata otrzymał w 1976 wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów autorskich w San Remo. Otrzymał nagrody za reżyserię FPFF w Gdyni: w roku 1986 za film Bohater roku oraz w 1993 za Samowolkę. Ostatnim sukcesem był Komornik, uhonorowany m.in. w roku 2006 „Orłem” Polską Nagrodą Filmową w kategorii: najlepsza reżyseria oraz nagrodą jury ekumenicznego na MFF w Berlinie.

Nazwisko Feliksa Falka nierozerwalnie łączy się z ukutym w połowie lat 70. XX wieku terminem „kino moralnego niepokoju”. W skład tego nurtu wchodzą filmy, które podejmowały trudne, zważywszy sytuację polityczną, zadanie zdiagnozowania polskiej rzeczywistości tamtych lat.

Źródło: www.culture.pl

Feliks Falk gościł w Dworze Artusa 10.04.2007.

Serdeczne podziękowania za miłe spotkanie.
Dwór Artusa, 10 kwietnia 2007