Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat. Mając 11 lat wystąpił jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Kijowskiej Filharmonii, wykonując koncert Dymitra Kabalewskiego pod dyrekcja kompozytora. Jest uczniem Olgi Parchomienko i Davida Ojstracha. W 1982 zadebiutował w Nowym Jorku. Od 1985 mieszka w Rzymie.

W swojej karierze otrzymał pierwsze nagrody na wszystkich międzynarodowych konkursach skrzypcowych, w których uczestniczył: Wieniawski (Polska 1977), Paganini (Włochy 1984), Tibor Varga (Szwajcaria 1984). Koncertował z wieloma znakomitymi orkiestrami: Filharmonii Moskiewskiej, Filharmonii w Sankt Petersburgu, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Mexico National Symphony, London Philharmonic Orchestra, Jerusalem Symphony, New Jersey Symphony, Suisse Romande Orchestra w Genewie.

Vadim Brodski gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku. Jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, który miał zaszczyt zagrać w 1998 roku podczas tournée z orkiestrą Simfonica di Savona na słynnym instrumencie Guarneri del Gesu, należącym do Niccolo Paganiniego.

Źródło: www.wikipedia.org

Vadim Brodski gościł w Dworze Artusa 30.05.1997.