Moya Brennan, Maire Brennan, właśc. Máire Ní Bhraonáin (ur. 4 sierpnia 1952 w Gaoth Dobhair (Gweedore) w Irlandii) – irlandzka wokalistka znana z występów w rodzinnej formacji Clannad. Jest najstarsza z dziewięciorga rodzeństwa, a jej siostrą jest m.in. Enya.

Jej wokal stał się powszechnie rozpoznawalny dzięki sukcesom Clannad – od przełomowej ścieżki dźwiękowej brytyjskiego serialu Harry’s Game (użytej również w filmie Czas patriotów), przez muzykę do produkcji Ostatni Mohikanin czy Robin z Sherwood, po singel In A Lifetime, zaśpiewany przez nią wraz z Bono.

Solowa kariera Moyi Brennan to również pasmo sukcesów. Wokalistka wydała 8 albumów, była też zaangażowana w wiele projektów muzycznych. Współpracowała z takimi artystami jak The Chieftains, Robert Plant, Paul Brady, Shane MacGowan, Hans Zimmer i oczywiście  Bono. Ciekawostką jest również to, że Brennan jest niezwykle otwarta na inne gatunki muzyczne. Współpracuje z wieloma DJ-ami jak choćby z Chicane, z DJ Roger Shahem, czy z Schillerem. Dzięki temu jej głos na stałe zagościł w muzyce klubowej i zdarza się, że pojawia się również w dyskotekach.

Maire Brennan mieszka w Dublinie, w Irlandii. Często podróżuje angażując się w działalność organizacji charytatywnych. Jest ambasadorem dobrej woli Christian Blind Mission.

Źródło: www.wikipedia.pl