„Pierwsza dama polskiego jazzu” – w przypadku Ewy Bem trudno uciec od mało oryginalnego określenia, jest ono bowiem trafne nie tylko ze względu na umiejętności wokalne, ale i nienaganne maniery estradowe.

Karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 roku Grupie Bluesowej „Stodoła”. Jako solistka zadebiutowała w 1970 roku z kwartetem Zbigniewa Seiferta. W 1972 zdobyła I nagrodę na konkursie wokalistów jazzowych w Lublinie. Jest, obok Aleksandra Bema i Andrzeja Ibka, współtwórczynią zespołu Bemibek. Ta, nietypowa w muzyce polskiej formacja, czująca się równie dobrze w jazzie i muzyce pop, śpiewała na festiwalu Jazz Jamboree ’71, dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia, koncertowała w kraju i za granicą, zdobyła wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach i festiwalach (m.in. nagrody Jazz nad Odrą ’71, na festiwalu piosenki Opole ’71, nagroda festiwalu wokalistów jazzowych Lublin ’71).
Po zmianach personalnych grupa zmieniła nazwę na Bemibem. Zespół wydał płytę Bemowe Frazy Zmieniła się także stylistyka zespołu, zmierzająca teraz coraz wyraźniej wokalistyką Ewy Bem do jazzu.

Źródło: www.ewabem.pl

Ewa Bem gościła w Dworze Artusa 2.09.2006.

Cudowne miejsce! Cudowna publiczność! Pozwólcie mi wrócić!
Dwór Artusa, 2 września 2006